Lampki rowerowe – jakie są rodzaje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Światła rowerowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty. Mogą one stanowić różnicę między byciem widocznym i bezpiecznym, a niewidocznym i narażonym na niebezpieczeństwo.

Istnieje wiele różnych rodzajów świateł rowerowych, od podstawowych do bardzo zaawansowanych technologicznie. Przyjrzymy się wszystkim rodzajom świateł, ale szczególnie tym, które można przymocować do roweru na stałe, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o zabraniu ich ze sobą, gdy wychodzi się z domu.

Opcje oświetlenia rowerowego:

Lampka przednia 

To właśnie ją większość osób uważa za „lampkę rowerową”. Jest ono montowane z przodu roweru i świeci do przodu w kierunku, w którym jedzie rowerzysta. Daje to innym użytkownikom drogi jasny obraz tego, gdzie rowerzysta zamierza jechać – dzięki temu wiedzą oni, jak bezpiecznie przejechać, unikając kolizji.

Tylne światło 

Jest ono zazwyczaj umieszczone jak najdalej z tyłu na sztycy podsiodłowej lub tylnym bagażniku. Świeci z tyłu pod kątem 90 stopni do kierunku jazdy (aby dać kierowcom z tyłu wskazówkę, w którą stronę zmierzasz). Lampki rowerowe tylne powinny również migać w sposób przerywany, aby były widoczne w dzień i w nocy (choć nie jest to obowiązkowe).

Odblaski

Odblaski są najprostszym typem lampki rowerowej i składają się z plastikowej osłony na zasilaną bateriami lampkę, która świeci w jednym kierunku. Są one przydatne do zapewnienia widoczności podczas jazdy po ciemnych drogach, ale nie zapewniają żadnego oświetlenia dla innych użytkowników drogi. Często są one łączone z innymi światłami, aby poprawić widoczność w nocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie urządzenia powinna umieć obsługiwać kosmetyczka?
Jakie urządzenia powinna umieć obsługiwać kosmetyczka?
Nowoczesny salon kosmetyczny to miejsce, w którym klienci mogą poddać się różnego rodzaju zabiegom na twarz, jak i na ciało. […]
Kto i dlaczego jest odpowiedzialny za pracę nad przekształceniem spółek?
Kto i dlaczego jest odpowiedzialny za pracę nad przekształceniem spółek?
Transformacja firm nie następuje z dnia na dzień – jest to proces, którego opracowanie i wdrożenie wymaga czasu. Odpowiedzialność za […]
Z jakich elementów powinna składać się nowoczesna kuchnia?
Z jakich elementów powinna składać się nowoczesna kuchnia?
Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. To w niej przygotowujesz posiłki, spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi […]
Ostatnie wpisy
Polecamy