Wycinka drzew – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wycinka drzew to poważny obowiązek dla każdego właściciela nieruchomości. Nie tylko samo wycięcie drzewa wymaga uwagi; trzeba również uważać na to, co dzieje się po usunięciu drzewa.

W wielu przypadkach drzewa muszą zostać wycięte, ponieważ stanowią zagrożenie dla innych roślin, konstrukcji lub ludzi. Niektóre drzewa są jednak usuwane ze względów estetycznych. W każdym przypadku ważne jest, aby zrozumieć, co dzieje się po wycięciu drzewa.

W przypadku usuwania starego drzewa z nieruchomości istnieją dwie główne możliwości:

Ręczna wycinka drzew 

Ta metoda polega na przecięciu pnia za pomocą siekiery lub piły łańcuchowej, a następnie pozostawieniu pnia na miejscu (na boku lub stojącego pionowo). Można to zrobić samemu lub z pomocą innych osób. Usuwanie dużych pni w ten sposób może być trudne i czasochłonne, jeśli nie wiesz, co robisz.

Wycinanie drzew za pomocą maszyn 

Ta opcja wykorzystuje ciężki sprzęt, taki jak ciągniki i ładowarki płozowe, aby usunąć duże pniaki w ciągu kilku minut zamiast godzin lub dni. Chociaż ta metoda jest szybsza, kosztuje więcej pieniędzy niż praca ręczna, ponieważ wymaga specjalistycznego sprzętu, który nie jest tani.

Warto wiedzieć, że podczas ścinania drzewa trzeba zadbać o to, aby wszystkie gałęzie zostały odcięte i usunięte z tego miejsca. Jeśli pozostawisz niektóre gałęzie na ziemi lub na trawniku i innych miejscach wokół domu, mogą one spowodować uszkodzenie innych rzeczy wokół nich.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, to wycinka drzew Kraków, jest miastem, w którym zrealizujesz ten cel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienki idealne na lato
Sukienki idealne na lato
Lato to idealna pora roku na sukienki. Przewiewne i kolorowe, jak i wyjątkowo wygodne dzięki braku konieczności noszenia rajstop, są […]
Zaproszenia ślubne – jak to ogarnąć?
Zaproszenia ślubne – jak to ogarnąć?
Oto kilka najczęściej zadawanych pytań w związku z zaproszeniami ślubnymi. Czy mogę już zamówić zaproszenia? Pierwszym warunkiem do tego kroku […]
Z jakich akcesoriów powinien się składać profesjonalny zestaw komputerowy dla gracza?
Z jakich akcesoriów powinien się składać profesjonalny zestaw komputerowy dla gracza?
Wśród najbardziej wydajnych zestawów komputerowych na szczególną uwagę zasługują te przeznaczone dla graczy. Cechuje je duża efektywność pracy podzespołów, które […]
Ostatnie wpisy
Polecamy