Wycinka drzew – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wycinka drzew to poważny obowiązek dla każdego właściciela nieruchomości. Nie tylko samo wycięcie drzewa wymaga uwagi; trzeba również uważać na to, co dzieje się po usunięciu drzewa.

W wielu przypadkach drzewa muszą zostać wycięte, ponieważ stanowią zagrożenie dla innych roślin, konstrukcji lub ludzi. Niektóre drzewa są jednak usuwane ze względów estetycznych. W każdym przypadku ważne jest, aby zrozumieć, co dzieje się po wycięciu drzewa.

W przypadku usuwania starego drzewa z nieruchomości istnieją dwie główne możliwości:

Ręczna wycinka drzew 

Ta metoda polega na przecięciu pnia za pomocą siekiery lub piły łańcuchowej, a następnie pozostawieniu pnia na miejscu (na boku lub stojącego pionowo). Można to zrobić samemu lub z pomocą innych osób. Usuwanie dużych pni w ten sposób może być trudne i czasochłonne, jeśli nie wiesz, co robisz.

Wycinanie drzew za pomocą maszyn 

Ta opcja wykorzystuje ciężki sprzęt, taki jak ciągniki i ładowarki płozowe, aby usunąć duże pniaki w ciągu kilku minut zamiast godzin lub dni. Chociaż ta metoda jest szybsza, kosztuje więcej pieniędzy niż praca ręczna, ponieważ wymaga specjalistycznego sprzętu, który nie jest tani.

Warto wiedzieć, że podczas ścinania drzewa trzeba zadbać o to, aby wszystkie gałęzie zostały odcięte i usunięte z tego miejsca. Jeśli pozostawisz niektóre gałęzie na ziemi lub na trawniku i innych miejscach wokół domu, mogą one spowodować uszkodzenie innych rzeczy wokół nich.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy, to wycinka drzew Kraków, jest miastem, w którym zrealizujesz ten cel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym wyróżnia się dobry fotelik samochodowy?
Czym wyróżnia się dobry fotelik samochodowy?
W trakcie podróży samochodem niemowlęta i małe dzieci są szczególnie narażone na obrażenia powstające w wyniku kolizji i wypadków. Warto […]
Gres porcelanowy – czym jest i kiedy go stosować?
Gres porcelanowy – czym jest i kiedy go stosować?
Gres porcelanowy to po prostu glina utwardzona w procesie zwanym witryfikacją, w wyniku którego powstaje ceramika o wysokim poziomie wytrzymałości […]
Sprzątanie biur – jakie ma plusy?
Sprzątanie biur – jakie ma plusy?
Istnieje wiele powodów, dla których tak wiele firm decyduje się na korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Na przykład, jeśli […]
Ostatnie wpisy
Polecamy