Proste sposoby na filtrowanie wody

Polskie standardy wody w kranie umożliwiają jej bezpieczne picie. Jednak stan rur w wielu blokach a zwłaszcza z kamienicach, potrafi negatywnie wpływać na walory smakowe oraz kolor kranówki. Nie trzeba jednak skazywać się na korzystanie z wody butelkowanej, można użyć odpowiednich filtrów co jest opcją znacznie tańszą i bardziej ekologiczną. 

Filtrowanie większej ilości cieczy

Nawet po przegotowaniu, zanieczyszczona woda nadal nie smakuje odpowiednio. Przygotowana na niej kawa czy herbata, ma metaliczno-słodkawy posmak, a ugotowana zupa zostawia dziwne uczucie osadu na języku. Aby oczyścić jednorazowa większą ilość wody, najwygodniejszy jest dzbanek filtrujący. Od góry zalewamy go kranówką i czekamy kilka chwil, by zapełniła się dolna komora. Dzbanek sam poinformuje nas, że trzeba zacząć używać nowego filtra. A proces wymiany jest szybki, łatwy i intuicyjny. Urządzenie nie generuje żadnego hałasu, nie wymaga dodatkowego źródła zasilania. Po oczyszczeniu, woda jest nie tylko smaczna, ale również pozbawiona kamienia, dzięki czemu lepiej nawadnia. 

Butelka z filtrem

Jeżeli często przebywamy poza domem, a chcemy mieć cały czas dostęp do smacznej i czystej wody, powinniśmy się zaopatrzyć w butelkę z filtrem. Umożliwia ona szybkie i bezinwazyjne oczyszczanie wody. Działa bardzo wydajnie, jednocześnie nie zajmuje więcej miejsca niż standardowa butelka. Dostępne są w różnych rozmiar i kolorach. Znaleźć można takie, które np. są dostosowane do rowerowego koszyka na bidon, czy plecaka do biegania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =