Jak modnie ozdobić ściany ?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wystrój pomieszczenia to działanie kompleksowe. Wybrany kolor ścian musi komponować się z naszymi meblami. Dopasowujemy dodatkowo podłogę, a także proste rzeczy (żyrandol, lampy nocne). Całość wypełniają jednak dodatki. Bez nich, nawet najlepiej zaprojektowane pomieszczenie, będzie po prostu ,,smutne”.

Obrazy – planujmy z głową

Zakup obrazów na ścianę do zawieszenia nie wymaga od nas dużej wiedzy. Przy planowaniu wystroju, starajmy się jednak nie popadać w przesadyzm. Dość częstym zjawiskiem jest masowy zakup dzieł sztuki tylko po to, aby zapełnić ,,puste ściany”. Ilość nie jest tymczasem najważniejsza, zdecydowanie bardziej liczy się jakość.

Dobór obrazu do pomieszczenia należy zacząć od określenia jego kolorystyki oraz motywu przewodniego. Możemy wybierać spośród klasycznych form lub też zdecydować się na modne, awangardowe dzieła. Nie kupujmy jednak tego, czego nie rozumiemy. Wprawny widz na pewno będzie chciał zaspokoić ciekawość i zada nam przy najbliższej okazji pytanie o konkretny obraz.

Przenieść się w inne miejsce

Jeżeli nie mamy pomysłu na obrazy lub też po prostu chcemy czegoś innego, zwróćmy swoją uwagę na fototapety na ściany. Częstym zabiegiem jest wybór tej ozdoby w celu zwrócenia uwagi na konkretny fragment przestrzeni. Najczęściej, fototapeta jest dopasowana do kolorystyki i tylko nieznacznie od niej odbiega. Tak, aby nie zakłócać ogólnej harmonii lokum.

Niektórzy decydują się jednak na odważne połączenia. Z tego względu, ich wzrok spada na wyraziste, pełne animuszu propozycje. W nowoczesnych pomieszczeniach, takie działanie ma dużą wartość użytkową. W kwestii wystroju, próżno szukać norm oraz ogólnych reguł. Dlatego swobodnie możemy bawić się formą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aranżacja klasycznej jadalni
Aranżacja klasycznej jadalni
W domowych aranżacjach można wykorzystać takie formy wyposażenia, dzięki którym pomieszczenia staną się funkcjonalne i przytulne. Sklepy z meblami przekazują […]
Jakiego drona kupić?
Jakiego drona kupić?
Drony cieszą się coraz większą popularnością. Bardzo często są wykorzystywane do celów rozrywkowych – latanie dronem prywatnym to świetna sprawa […]
Jak dostać awans w pracy?
Jak dostać awans w pracy?
Pierwszym krokiem do zmiany stanowiska w swojej pracy jest wiedza, czego chcesz i dokąd zmierzasz. Czy szukasz awansu? Więcej pieniędzy? […]
Ostatnie wpisy
Polecamy