Co możemy zrobić, aby nasz przedpokój stał się bardziej atrakcyjnym miejscem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedpokój jest jedną z najważniejszych części Twojego domu. Jest to miejsce, w którym możesz stworzyć zapraszające i wygodne środowisko dla gości. Jeśli masz małą przestrzeń, jeszcze ważniejsze jest, aby mądrze wykorzystać każdy cal.

Oto kilka pomysłów na udekorowanie swojego przedpokoju:

Dodaj lustra

Lustra to świetny sposób, aby pokój wyglądał na większy i jaśniejszy. Możesz także dodać wieszaki ścienne lub oprawione zdjęcia, aby stworzyć punkt centralny w korytarzach.

Używaj kolorów mądrze

W małej przestrzeni, takiej jak Twój przedpokój, jasne kolory mogą być przytłaczające i sprawić, że pokój będzie wydawał się mniejszy niż jest w rzeczywistości. Zamiast tego wybierz subtelne odcienie, takie jak niebieski lub zielony, które sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się większa niż jest w rzeczywistości.

Oświetlenie

Oświetlenie może być szybkim i łatwym sposobem, aby pokój wydawał się większy niż jest w rzeczywistości. Jeśli to możliwe, zainstaluj w suficie lampy wpuszczane, aby nie było widać opraw oświetleniowych. Oświetl cały pokój za pomocą dużych okien lub świetlików; przyniosą one naturalne światło i dadzą złudzenie przestrzeni bez konieczności wydawania zbyt wielu pieniędzy na dodatkowe oprawy oświetleniowe i żarówki. Jeśli nie masz dostępu do dużych okien, spróbuj zainstalować oświetlenie szynowe zamiast tradycyjnych wiszących opraw oświetleniowych, abyś mógł je łatwo przemieszczać w razie potrzeby. Oświetlenia przedpokoju występują pod różnymi postaciami i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów.

Starannie wybierz dywany

Dywany mogą pomóc zdefiniować różne obszary w Twoim domu, tworząc oddzielne przestrzenie w jednym dużym pomieszczeniu, takim jak korytarz lub salon. Mogą również pomóc w pochłanianiu dźwięku, aby nie było echa, gdy ludzie chodzą po korytarzach lub przez inne pomieszczenia w domu; sprawi to, że poczują się bardziej intymnie i komfortowo dla gości, którzy często odwiedzają Twój dom lub nowych gości, którzy mogą przebywać w Twoim domu przez dłuższy okres czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, gdy okna są nieszczelne?
Co zrobić, gdy okna są nieszczelne?
Problem nieszczelnych okien nie jest tylko domeną starego budownictwa, zdarza się także w nowych domach i budynkach. Pojawiający się przeciąg […]
Jak wspomóc ciało w procesie spalania tłuszczu?
Jak wspomóc ciało w procesie spalania tłuszczu?
Wybierając się na siłownię, mamy nadzieję, że już po pierwszych zajęciach zobaczymy efekty. Niestety jest to niemożliwe. Zanim przerzucimy ćwiczenia, […]
Jak dobrać buty do rodzaju terenu?
Jak dobrać buty do rodzaju terenu?
Wyprawy w góry to przyjemna i emocjonująca forma spędzania wolnego czasu. Przed wyjściem na szlaki należy dobrze się przygotować. Plecak […]
Ostatnie wpisy
Polecamy