Szafy rack z systemem chłodzenia: jakie opcje dostępne na rynku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szafy Rack z systemem chłodzenia występują w wielu opcjach, które można skonfigurować do swoich potrzeb.

Chłodzone powietrzem

Najczęściej spotykanym systemem chłodzenia jest chłodzenie powietrzem, gdzie szafa jest chłodzona przez wentylatory, które przepychają powietrze przez urządzenie. Jest to świetne rozwiązanie dla mniejszych instalacji, ale jest nieefektywne, gdy zaczynasz układać szafy w pionie.

Chłodzone wodą

Szafy chłodzone wodą wykorzystują system zamkniętej pętli do utrzymania chłodu. Woda przepływa przez rurki w szafie i trafia do wymiennika ciepła, gdzie jest chłodzona, zanim zostanie wpompowana z powrotem do szafy. Oznacza to brak gorących punktów na serwerach lub innym sprzęcie, co może zapobiec pożarom i innym problemom.

Chłodzone suchym powietrzem

Chłodzenie suchym powietrzem wykorzystuje wymuszone powietrze, a nie wodę lub olej. Systemy suchego powietrza są tańsze niż systemy wodne lub olejowe, ale mogą chłodzić tylko do 30 stopni Celsjusza (86°F). Jeśli zamierzasz zainstalować je poza środowiskiem z kontrolą klimatu, upewnij się, że mają dostęp do swobodnej cyrkulacji powietrza i wentylacji.

Chłodzone ciekłym azotem

Serwery chłodzone ciekłym azotem są używane głównie przez duże firmy, które mają duże budżety. Ten typ rozwiązania chłodzącego wykorzystuje ciekły azot do pochłaniania ciepła z serwerów i przekazywania go na zewnątrz przez rury podłączone bezpośrednio do systemu wentylacyjnego budynku. Ciekły azot może być niebezpieczny ze względu na swoją niską temperaturę (około -200°C), więc musi być obsługiwany z ostrożnością przez profesjonalistów.

Jak podane jest w niniejszym artykule, typów szaf rack z systemem chłodzenia występuje wiele na rynku. Jeśli zdecydujesz na zakup takiego rozwiązania, to warto skorzystać z dobrej oferty, jak m.in. sklepu internetowego Speckable.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ciekawe stylizacje dla mężczyzn o rozmiarze plus size
Ciekawe stylizacje dla mężczyzn o rozmiarze plus size
Moda to jeden z najpopularniejszych sposobów wyrażania własnej osobowości i unikalnego stylu. Nienaganny ubiór stanowi również bardzo ważną część naszego […]
Kiedy rozważyć oddanie pojazdu do skupu?
Kiedy rozważyć oddanie pojazdu do skupu?
Sprzedając auto, zazwyczaj zaczynamy od wstawienia ogłoszenia na popularnych portalach aukcyjnych. Jest to dobre rozwiązanie, jednak wymaga dość dużego nakładu […]
Klimatyzacja w biurze – najważniejsze korzyści
Klimatyzacja w biurze – najważniejsze korzyści
Poprawa komfortu i wydajności pracy Jeszcze do niedawna klimatyzacja w biurze uznawana była za zbytek i przejaw luksusu. Obecnie stanowi […]
Ostatnie wpisy
Polecamy