Perfekcyjny makijaż oczu – jak to zrobić?

Podobno oczy są odzwierciedleniem duszy. Nie dziwne więc, że wiele kobiet pragnie zachwycać swoim zalotnym spojrzeniem. W kosmetyczce każdej fanki makijażu znajdzie się zapewne kilka produktów, dzięki którym można podkreślić piękno powiek i nadać wyglądowi zupełnie nowego charakteru. Podpowiadamy, w jaki sposób wykonać perfekcyjny makijaż oczu.

Idealny makijaż oczu – samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Nawet mniej wprawione panie powinny poradzić sobie z wykorzystaniem neutralnych cieni i tuszu do rzęs. Bardziej wprawione kobiety mogą również użyć eyelinera lub udać się do linergistki specjalizującej się w kreskach permanentnych. W codziennym makijażu idealnie sprawdzą się beże, brązy i chłodne odcienie różu. Cienie nakładamy pędzlem, najlepiej puchatym, który nadaje się do blendowania. Pozwoli to uniknąć brzydkich plam i ładnie połączy kolory. Zaczynamy od nałożenia na całą powiekę jasnego cienia, następnie od zewnętrznego kącika, w załamaniu, dokładamy ciemniejszą barwę, która pozwoli nadać spojrzeniu głębi. Na co dzień nie zaszkodzi trochę błysku, dlatego warto rozświetlić wewnętrzny kącik oka.

Makijaż wykończymy, dokładnie tuszując rzęsy i podkreślając ich linię ciemną kreską. Do tego celu można użyć różnych kosmetyków – eyelinera płynnego lub żelowego, miękkiej kredki, a nawet czarnego cienia nałożonego cienkim pędzelkiem. Jeśli chcemy zaoszczędzić codziennie kilka minut, możemy również wykonać makijaż permanentny w Warszawie. Dobra specjalistka pomoże nam dobrać taki rodzaj zabiegu, dzięki któremu zawsze będziemy prezentować się olśniewająco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + dziewięć =