Jak poradzić sobie z częstymi zaparciami?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaparcia to powszechny problem, który dotyka wielu osób. Może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym brakiem błonnika i płynów, odwodnieniem i stosowaniem leków. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z częstymi zaparciami:

Nie pij alkoholu

Unikaj alkoholu, kawy, napojów bezalkoholowych i innych napojów zawierających kofeinę. Te napoje mogą Cię odwodnić i pogorszyć zaparcia. Mają również działanie moczopędne, co powoduje, że częściej oddajesz mocz. Może to prowadzić do odwodnienia i sprawić, że będziesz mieć zaparcia. 

Jedz pokarmy bogate w błonnik

Jedz więcej pokarmów bogatych w błonnik, takich jak owoce, warzywa i pełne ziarna. Błonnik pomaga wypełnić stolec, dzięki czemu łatwiej przechodzi on przez jelita. Możesz również przyjmować suplementy błonnika, które możesz znaleźć w ofercie sklepów online takich jak Abc zdrowie, jeśli Twoja dieta nie dostarcza go w wystarczającej ilości.

Ćwicz regularnie każdego dnia

Ćwiczenia pomagają w wypróżnieniach poprzez zwiększenie skurczów mięśni w okrężnicy, które pomagają przemieszczać odpady przez przewód pokarmowy.

Pij dużo płynów każdego dnia

Pić powinieneś co najmniej 2 litry płynów dziennie. Woda jest najlepsza, ponieważ pomaga utrzymać stolec miękki i łatwy do przejścia przez jelita bez dyskomfortu lub napięcia podczas wypróżnienia. Ale inne płyny, takie jak soki owocowe lub herbaty ziołowe bez kofeiny, mogą być dobrą alternatywą, jeśli zwykła woda z jakiegoś powodu Ci nie odpowiada.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepiej płatne prace za granicą
Najlepiej płatne prace za granicą
Wielu Polaków myśli o znalezieniu pracy za granicą. Przeważnie bowiem zatrudnienie w innym kraju wiąże się ze znacznie wyższymi zarobkami. […]
Jakich kosmetyków używać do suchych włosów?
Jakich kosmetyków używać do suchych włosów?
Posiadanie pięknych włosów, które nienagannie się prezentują to marzenie wielu kobiet. Nawet jeśli możemy pochwalić się gęstymi puklami godnymi pozazdroszczenia, […]
Poduszka dziecięca – którą wybrać?
Poduszka dziecięca – którą wybrać?
Choć zaraz po urodzeniu niemowlę w ogóle nie potrzebuje poduszki do zasypiania, to po jakimś czasie zaczyna się to zmieniać. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy