W jakie urządzenia należy wyposażyć salon optyczny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażenie salonu optycznego determinuje poziom usług, które możesz świadczyć. Musisz mieć pełen zakres sprzętu, abyś mógł zaspokoić wszystkie potrzeby swoich pacjentów. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu, Twoi klienci mogą nie wrócić po więcej usług lub mogą nie polecić Twojej praktyki swoim znajomym i członkom rodziny.

W większości przypadków salon optyczny będzie miał pod ręką różne urządzenia, które pomogą Ci uzyskać odpowiednie okulary. W niektórych przypadkach możesz potrzebować tylko jednego lub dwóch elementów wyposażenia, podczas gdy inne salony optyczne mogą mieć wiele więcej elementów. Oto niektóre z najczęstszych elementów wyposażenia, które można znaleźć w salonie optycznym:

Urządzenia pomiarowe 

Narzędzia te umożliwiają wykonanie pomiarów twarzy i oczu, dzięki czemu technik może dowiedzieć się, jaki rodzaj ramek będzie pasował do Ciebie najlepiej. Należą do nich linijki i suwmiarki.

Wykres oka 

To narzędzie służy do sprawdzenia, czy Twój wzrok jest wystarczająco dokładny do prowadzenia samochodu lub innych czynności. Służy również do określenia, czy istnieją jakiekolwiek problemy z Twoim wzrokiem, które wymagają uwagi.

Lensometr 

To urządzenie pozwala zmierzyć grubość soczewek do okularów na receptę lub soczewek kontaktowych. Wykorzystuje ono wiązkę światła, która przechodzi przez każdą soczewkę i do czujnika znajdującego się na końcu jego armatury. Czujnik mierzy, ile światła przechodzi przez każdą soczewkę, aby określić jej grubość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co wyposażyć restauracyjną kuchnię i bar
W co wyposażyć restauracyjną kuchnię i bar
Restauracje to lokale, które nie mogą istnieć i dobrze funkcjonować bez odpowiedniego wyposażenia. Jak wiadomo każda restauracja jest inna, a […]
Dlaczego warto posiadać sklep online zamiast offline?
Dlaczego warto posiadać sklep online zamiast offline?
Są popularne Istnieje wiele zalet posiadania sklepu internetowego w porównaniu do sklepu offline. Sklepy internetowe są łatwiejsze do prowadzenia, zarządzania […]
Jak zadbać o prawidłowe odżywianie w miejscu pracy?
Jak zadbać o prawidłowe odżywianie w miejscu pracy?
Dla wielu osób zdrowy styl życia to jeden z ważnych aspektów, który związany jest nieodłącznie z organizacją każdego dnia. Zbilansowana […]
Ostatnie wpisy
Polecamy