Jak serce sygnalizuje chorobę?

Serce jest najważniejszym mięśniem ludzkiego organizmu i nierzadko samo sygnalizuje, że z nim i tym samym z całym organizmem dzieje się coś złego. Jak nie przegapić takich znaków? Które objawy powinny wzbudzić nasze zaniepokojenie?

Sercowe sygnały ostrzegawcze świadczące o chorobie

Możemy wyróżnić pięć podstawowych sygnałów, jakie serce wysyła człowiekowi w momencie, gdy zaczyna się z nim dziać coś niepokojącego. Ich szybkie wychwycenie może pomóc w zauważeniu i zdiagnozowaniu choroby, a dzięki temu przyspieszyć proces dochodzenia do zdrowia. Tymi znakami ostrzegawczymi są: spłycony oddech, pojawiające się mroczki pod oczami i towarzyszące im zawroty głowy, objawy przeziębienia, ból w klatce piersiowej oraz ból brzucha połączony z wymiotami.

O tych sygnałach i wielu innych sprawach związanych z sercem możesz dowiedzieć się więcej na stronie http://kardiomania.pl. Jednocześnie wychwycenie u siebie takich objawów powinno być zdecydowanym wskazaniem do udania się do lekarza i zrobienia podstawowych badań kardiologicznych, które pomogą określić stan chorobowy i ryzyko zagrożenia dla prawidłowej pracy serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =