Balkonik – jakie ma plusy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie tylko osoby starsze korzystają z balkoników. Balkonik jest doskonałym narzędziem dla każdego, kto ma problemy z chodzeniem, niezależnie od tego, czy doznał urazu, czy ma problemy z równowagą.

Jeśli jesteś w trakcie rekonwalescencji po operacji lub urazie, balkonik może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby bezpiecznie poruszać się do czasu pełnego wyzdrowienia. Może on również pomóc w poprawieniu równowagi i wzmocnieniu nóg, dzięki czemu po zaprzestaniu korzystania z chodzika będziesz pewny, że znów możesz stanąć na własnych nogach.

Korzystanie z balkonika ma wiele zalet:

Mobilność

Balkonik może pomóc Ci odzyskać równowagę i mobilność. Jest to szczególnie ważne w przypadku udaru mózgu lub złamania kości w nogach. Balkonik pomoże Ci utrzymać równowagę podczas poruszania się i pozwoli Ci na dalsze niezależne życie.

Bezpieczeństwo

Balkonik jest bezpieczniejszy niż kule, ponieważ pozwala na użycie obu rąk do podpierania się. Jeśli upadniesz podczas używania kul, może to być niebezpieczne dla Ciebie i innych osób wokół Ciebie. Kule mogą również powodować napięcie mięśni i ból pleców, jeśli są używane niewłaściwie lub przez zbyt długi okres czasu. Balkoniki są znacznie wygodniejsze i łatwiejsze dla ciała niż kule, ponieważ rozkładają ciężar na obie nogi, a nie na jedną, jak w przypadku kul.

Zmniejszone ryzyko upadku

Korzystanie z balkonika zamiast kul zmniejsza ryzyko upadku, ponieważ oferują one większą stabilność i wsparcie niż kule podczas chodzenia po nierównym terenie, takim jak schody lub nierówna ziemia na zewnątrz w przyrodzie, gdzie nie ma chodników lub utwardzonych dróg dostępnych tylko dla celów podróży, ale nie wewnątrz budynków ze względu na śliskie podłogi wewnątrz.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu, to wypożyczalnia balkoników rehabilitacyjnych Warszawa, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak można usprawnić przyjmowanie pacjentów w placówkach medycznych?
Jak można usprawnić przyjmowanie pacjentów w placówkach medycznych?
Branża opieki zdrowotnej stale się rozwija, a wraz z nią zmienia się sposób postrzegania pacjentów. Wiele placówek medycznych poszukuje sposobów […]
Dlaczego warto zakupić alarm?
Dlaczego warto zakupić alarm?
Zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia nam i naszej rodzinie wymaga zastosowania nowoczesnych środków technicznych. W wielu wypadkach odpowiednim sposobem mogą być dobrej […]
Na jaki typ kominka najlepiej jest się zdecydować?
Na jaki typ kominka najlepiej jest się zdecydować?
Kominek może być wspaniałym dodatkiem do Twojego domu, ale powinieneś wiedzieć, jaki rodzaj kominka będzie działał najlepiej dla Twoich potrzeb. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy