Akcesoria przydatne fotografom

Fotografia to zarówno ciekawa praca jak i piękne hobby. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się zdjęciami użytkowymi czy artystycznymi, możemy ułatwić sobie zadanie korzystając z prostych, a często niedrogich akcesoriów fotograficznych, takich jak plecak dla fotografa. Wzbogacą one znacznie szereg możliwości, jakie mamy na planie. 

Lampy i gridy 

Zadaniem lampy jest oczywiście doświetlenie kadru. Jednak samym stosowaniem różnych rozpraszaczy światła czy żarówek, możemy osiągnąć skrajnie różne, ciekawe efekty. Bardzo fajnym i tanim akcesorium jest grid. Jest to siatka kierunkowa zakładana na lampę. Pozwala on na doświetlanie konkretnego miejsca kadru, bez rozjaśniania innego. Dzięki temu, w jednym zdjęciu możemy mieć białe, mocne tło na pierwszym planie i przytłumione, ciemne w tle. Akcesorium to pozwala na uzyskanie niemalże filmowego efektu, za dosłownie kilka złotych. 

Paski i szelki

Podczas pracy wielu fotografów korzysta z kilku aparatów na raz. Szybka i bezpieczna wymiana sprzętu, bez konieczności odkładania go, możliwa jest przy użyciu szelek oraz pasków. Wiele modeli ma również dodatkowe kieszonki oraz umożliwia sprawną pracę. Dzięki temu, możemy przemieszczać się, cały czas mają pod ręką szybki dostęp do sprzętu. 

Filtry

Jest to najtańszy, najłatwiejszy w użyciu i skuteczny sposób na dodanie efektu do zdjęcia. Dobrej jakości filtry dają obraz bardzo naturalny w odbiorze. Poza klasycznymi filtrami koloryzującymi czy UV, stosowane są również filtry nacinane. Rozbijają one światło padające na matrycę, dzięki czemu źródła światła widoczne w kadrze, mają różny kształt i ostrość. Odpowiednie użycie takiego filtra umożliwia wykonanie świetnych zdjęć nocnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × trzy =