Dieta przeciwzapalna z Hashimoto – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Główną przyczyną Hashimoto są predyspozycje genetyczne, ale może być ona wywołana przez inne czynniki, takie jak stres, infekcje czy nietolerancje pokarmowe.

Dieta przeciwzapalna Hashimoto to dieta, która pomaga w zapobieganiu i leczeniu chorób przewlekłych. Warunki takie jak choroby serca, cukrzyca i rak zostały powiązane ze stanem zapalnym w organizmie. Dlatego spożywanie pokarmów przeciwzapalnych może pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju tych chorób.

Dieta przeciwzapalna została stworzona przez dr Andrew Weila, który praktykuje medycynę od ponad 40 lat. Uważa on, że stan zapalny leży u podstaw wielu przewlekłych problemów zdrowotnych, w tym chorób serca, cukrzycy i raka.

Więc jakie są najlepsze pokarmy do jedzenia na diecie przeciwzapalnej? Oto podstawowy spis:

Żywność bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 

Kwasy tłuszczowe omega 3 znajdują się w suplementach oleju rybnego i niektórych orzechach (orzechy włoskie i nasiona lnu). Wykazano, że zmniejszają one stan zapalny w wielu badaniach.

Warzywa 

Warzywa są doskonałym źródłem witamin C, E i A, które mają właściwości przeciwutleniające, które pomagają zwalczać wolne rodniki (niestabilne cząsteczki, które powodują uszkodzenia). Ponadto warzywa zawierają błonnik, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu i zmniejszyć ciśnienie krwi poprzez zapobieganie sklejaniu się płytek krwi (skrzepy krwi).

Pełne ziarna 

Pełne ziarna, takie jak brązowy ryż, zawierają duże ilości błonnika, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu i obniżyć ciśnienie krwi poprzez zapobieganie sklejaniu się płytek krwi (skrzepów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcę zbudować dom. Od czego zacząć?
Chcę zbudować dom. Od czego zacząć?
Dla wielu osób posiadanie własnego domu jest jednym z życiowych celów. Często poświęcamy wiele godzin na to, aby wybrać odpowiednie […]
Rodzaj bram garażowych
Rodzaj bram garażowych
Większość z nas obok domu pragnie posiadać garaż. To z kolei oznacza konieczność instalacji bramy garażowej, która będzie dobrze odpowiadała […]
Jak wybrać modną torebkę w sam raz na wesele?
Jak wybrać modną torebkę w sam raz na wesele?
Wybierając stylizację na wesele, trzeba mieć na uwadze kilka szczegółów. Poza tradycyjnym unikaniem koloru białego, by nie kojarzył się za […]
Ostatnie wpisy
Polecamy