Zalety ekologicznych środków higienicznych

Podczas menstruacji kobiety są zmuszone do stosowanie odpowiednich środków higienicznych, których zadaniem jest wchłanianie wszelkich wydzielin z pochwy. Mowa tutaj przede wszystkim o podpaskach oraz tamponach. Ogromne znaczenie przy wyborze tych produktów ma materiał, z którego zostały wykonane, gdyż zależy od niego komfort ich użytkowania. Warto stawiać w szczególności na wyroby z ekologicznej bawełny – kupimy je np. w tym sklepie internetowym: https://gentleday.pl/produkty/podpaski

Gwarancja braku podrażnień i sporych oszczędności

Ekologiczne podpaski oraz tampony są wykonywane z materiałów w pełni naturalnych, bezzapachowe i nie zawierają plastiku, chloru ani innych substancji chemicznych. Dzięki temu ryzyko podrażnień czy wysypki w okolicach intymnych jest ograniczone do minimum. Jeśli chodzi o podpaski, to w sklepach znajdziemy zarówno wersje jednorazowego użytku, jak i przeznaczone do stosowania nawet przez wiele dni z rzędu (płucze się je, a następnie pierze w pralce).

Wielorazowe modele występują w zróżnicowanej kolorystyce, odznaczają się doskonałą oddychalnością (co wiąże się też z lepszym odprowadzaniem wilgoci) i są niesamowicie wygodne. Ich cena jest często niemal trzykrotnie wyższa niż zwykłych podpasek, ale z powodu możliwości wielokrotnego użytku inwestycja zwraca się w ciągu kilku miesięcy. Jeśli zaś chodzi o ekologiczne tampony cena za te produkty jest stosunkowo niska, bo wynosi około 20 zł za kilkanaście sztuk. Alternatywą dla tamponu jest specjalny kubeczek menstruacyjny, który z powodzeniem można stosować nawet przez kilka miesięcy. Wszystkie wymienione rozwiązania są niezwykle opłacalne i w pełni biodegradowalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + osiem =