Kwiaty – czy mają zdolności terapeutyczne? Ich obecność a nasza psychika

Kwiaty to uniwersalny symbol piękna i życia. Ich właściwości są również jedną z najstarszych znanych nam form medycyny.

Kwiaty towarzyszą nam od starożytności

W rzeczywistości kwiaty były używane jako lekarstwo od tysięcy lat przez ludzi na całym świecie. Starożytni Grecy wierzyli, że kwiaty mają właściwości lecznicze, tak bardzo, że często przepisywali je w swoich kuracjach na różne dolegliwości. W rzeczywistości Hipokrates wspomniał nawet w swoich pismach, że zalecał kwiaty swoim pacjentom jako naturalny środek na takie choroby jak astma i infekcje uszu.

Wielkie znaczenie dla współczesnej medycyny

Dziś wiemy o kwiatach https://adkor-kwiaty.pl/ więcej niż kiedykolwiek wcześniej dzięki nowoczesnej nauce i metodom badawczym, takim jak biologia molekularna, biochemia i biologia komórki, które pomogły nam zrozumieć, jak działają one na ludzki organizm na poziomie komórkowym. Ponadto wiemy teraz więcej o związkach chemicznych obecnych w kwiatach, które są odpowiedzialne za ich terapeutyczne działanie na nasze umysły i ciała.

Kwiatek na smutek

Wykazano, że kwiaty są skuteczne w walce z depresją ze względu na wysoki poziom serotoniny, która odgrywa ważną rolę w regulacji nastroju. Zawierają one również inne substancje chemiczne, w tym dopaminę, która może pomóc w poprawieniu nastroju, jeśli jest on niski lub zbyt wysoki. Oczywiście mówimy o tym, co udaje nam się pozyskać z kwiatów. Dziś jest to znacznie prostsze biorąc pod uwagę osiągnięcia z zakresu chemii i aż dziw bierze, że w starożytności, bez specjalistycznej aparatury, kwiaty były efektywnym lekarstwem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dziewięć =