Pościel z kory, flaneli czy bawełny?

Komfortowy sen i wypoczynek zapewni nie tylko wygodne łóżko, ale przede wszystkim odpowiednio dobrana pościel. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pościeli, które różnią się nie tylko designem, ale i materiałem, z którego zostały wykonane. To właśnie tkanina ma istotny wpływ na to jak będziemy się czuć w danej pościeli. Spośród dużej oferty materiałów na uwagę zasługują pościele z kory, bawełny i flaneli. Którą z nich wybrać?

Pościel z kory charakteryzuje się nieregularną fakturą i nie trzeba jej prasować. Jest to jej wielka zaleta szczególnie latem, kiedy rozgrzanie żelazka przyprawia czasem o zawrót głowy. Jest to również idealna opcja dla wszystkich, którzy nie mają czasu na prasowanie. Pościel z kory jest trwała i przewiewna, co daje gwarancję, że nasza skóra pod nią będzie właściwie oddychać.

Pościel z flaneli jest idealnym wyborem na chłodniejsze miesiące. Flanela to rodzaj tkaniny bawełnianej, która ma właściwości termoizolacyjne, dzięki którym dobrze ogrzewa w czasie chłodu. Nie jest wskazana latem, gdyż może okazać się zbyt ciepła. Jest trwała i dostępna w bogatej gamie kolorystycznej. Idealnie nadaje się dla dzieci, gdyż jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Pościel flanelowa w rozmiarze 160×200 będzie idealnie pasować na wszystkie standardowej wielkości kołdry.

Pościel bawełniana jest najbardziej uniwersalna, gdyż zapewnia komfort, właściwe ogrzanie, ale i odpowiednią przewiewność o każdej porze roku. Latem delikatnie chłodzi, a zimą dobrze grzeje. Jest elegancka i trwała. Nadaje się dla każdego, kto ceni naturalne materiały. Łatwo się pierze, ale niestety, jeśli chcemy żeby wyglądała estetycznie, trzeba ją prasować.

Każda z wymienionych pościeli ma wiele zalet i warto mieć je wszystkie w swojej sypialni, po to by wybrać właściwą o danej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 4 =