Z czego powinny być wykonane stoły do jadalni – czym kierować się podczas jego wyboru?

Wybierając stół do jadalni, zwracamy przede wszystkim uwagę na jego estetykę, funkcjonalność, jak i wygodę. Jego wymiary powinny także pasować do pomieszczenia i nie utrudniać codziennego funkcjonowania w nim. Między ścianą, a stołem należy pozostawić minimum 80 cm, by swobodnie odsunąć krzesło. Aby dwie osoby mogły zająć przy nim wygodnie miejsce, jego długość powinna wynosić co najmniej 120 cm. Jeśli chcemy zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianej wizyty grupy przyjaciół, warto zainwestować w model rozkładany. 

Materiał i jego znaczenie

Na jakość mebla wpływa również materiał, z którego jest wykonany. Blaty mogą być produkowane z drewna – olejowane w kolorze naturalnym, pozostawiając widoczną fakturą drewna. Natomiast forniry świetnie imitują naturalne słoje i fakturę drewna, przy czym są trwałe i wygodne w codziennym użytkowaniu. Dużą popularnością cieszą się także blaty z płyty MDF lakierowanej, ale cechują się mniejszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i rysy. 

Stół wybieramy również ze względu na styl aranżacyjny konkretnego pomieszczenia. W klasycznym wnętrzu świetnie pasują wersje z rzeźbionymi bądź toczonymi nogami. Natomiast w nowoczesnych, minimalistycznych – designerskie stoły wielofunkcyjne o geometrycznych kształtach, pozbawione zdobień. Wnętrza industrialne czy loftowe to przede wszystkim miejsca dla modeli metalowych lub z płyt stalowych. Gdzie szukać takich propozycji produktowych? Szeroki asortyment stołów dostępny jest na witrynie https://www.tcmeble.pl/stoly/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 8 =