Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszego rowerka dwukołowego dla dziecka?

Większość dzieci rozpoczyna naukę jazdy na dwukołowym rowerze między czwartym, a szóstym rokiem życia. Dla małego człowieka jest to spore przeżycie. Wybierając dany model, warto więc kierować się nie tylko stroną estetyczną, ale przede wszystkim zwracać uwagę na bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Rower sposobem na zdrową aktywność

Odpowiednio dobrany rower to gwarancja dobrej zabawy, aktywnie spędzanego czasu wolnego oraz bezpieczeństwa. Dodatkowym bonusem jest uśmiech na twarzy dziecka, które często rozpoczyna swoją przygodę z jednośladem. Na co zatem zwracać uwagę kupując rower dla naszej pociechy? Priorytetem jest przede wszystkim wzrost dziecka. W praktyce oznacza to, że po zejściu z siodełka maluch bez problemu powinien postawić całą stopę na ziemi, a przerwa między kroczem a ramą nie może być mniejsza niż 2 cm. Najlepiej wybierać modele z regulowaną wysokością siodełka i kierownicy – umożliwi to dopasowanie wysokości do indywidualnych potrzeb małego cyklisty, a także pozwoli dłużej korzystać z roweru. Poszukując rzetelnych informacji dotyczących rowerków dziecięcych, rad i wskazówek w przedmiotowym temacie, warto odwiedzić stronę https://polskie-rowery.pl/sklep/kategorie/rowery-dzieci%C4%99ce_id=21.

Istotną kwestią jest także wielkość kół – optymalny rozmiar to 16-20 cali. Warto także pomyśleć o dodatkowych, dokręcanych kółkach, które ułatwią utrzymanie równowagi podczas nauki jazdy na jednośladzie. Alternatywą jest montaż specjalnej podpórki, umożliwiającej wspomaganie podczas jazdy przez opiekuna. Warto jednak nadmienić, że wspomniane boczne kółeczka zapewniają dziecku większe poczucie bezpieczeństwa i samodzielność. Wspomagacze najlepiej zdemontować w momencie, gdy maluch będzie jeździć pewnie, bez problemu wykonując podstawowe manewry, jakimi jest umiejętność hamowania, skręcania i zawracania. Ponadto rower dziecięcy powinien posiadać lekką ramę oraz sprawne hamulce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 4 =