Przegląd sprawdzonych rozwiązań dla niepełnosprawnych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaburzenia funkcji poznawczych są częstym problemem osób niepełnosprawnych, ale istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc im w bardziej samodzielnym życiu i poprawić jego jakość. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów sprawdzonych rozwiązań:

Wózki inwalidzkie

Wózek inwalidzki jest najbardziej powszechnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z poruszaniem się, ale istnieją także inne opcje, które mogą pomóc osobom mającym trudności z chodzeniem. Na przykład, niektóre osoby korzystają z kul przez krótki czas lub używają kul przedramionowych jako podparcia podczas stania. Osoby z porażeniem kończyn dolnych mogą korzystać z protez kończyn lub urządzeń wspomagających chodzenie, takich jak egzoszkielet.

Pomoce komunikacyjne

Osoby głuche lub niedosłyszące często komunikują się z innymi za pomocą języka migowego, ale mogą też korzystać z urządzeń generujących mowę (SGD) lub komputerów, aby komunikować się za pomocą tekstu lub poczty elektronicznej. Osoby mające trudności z mówieniem mogą stosować metody alternatywne, takie jak czytanie z ruchu warg, zapisywanie tego, co chcą powiedzieć na papierze lub używanie obrazków zamiast słów.

Oprogramowanie

Innym rozwiązaniem jest oprogramowanie wspomagające (ang. assistive software, AS). Oprogramowanie wspomagające to programy komputerowe, które pomagają osobom niepełnosprawnym w wykonywaniu zadań, które normalnie byłyby w stanie wykonać bez pomocy. Przykładem są czytniki ekranu (oprogramowanie zamieniające tekst na mowę) i lupy (oprogramowanie powiększające tekst na ekranie komputera).

Osoby zainteresowane zakupem takich rozwiązań, jak te wymienione powyżej, mogą z powodzeniem przyjrzeć się asortymentowi znajdującemu się na witrynie sklepu http://sklep.altix.pl/pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oczekiwanie z niecierpliwością na paczkę – dzięki monitorowaniu przesyłki to nie problem
Oczekiwanie z niecierpliwością na paczkę – dzięki monitorowaniu przesyłki to nie problem
Zapewne każdy z nas jako dziecko z niecierpliwością czekał na paczkę od Świętego Mikołaja. Z zupełnie podobną sytuacją mamy do […]
Elastyczne deski elewacyjne – czym są i jakie jest ich zastosowanie?
Elastyczne deski elewacyjne – czym są i jakie jest ich zastosowanie?
Elastyczne deski elewacyjne to rodzaj materiału budowlanego, który jest stosowany przy budowie, renowacji i naprawie budynków. Składają się ze sztywnego […]
Zabawki erotyczne – czy warto rozważyć ich zakup?
Zabawki erotyczne – czy warto rozważyć ich zakup?
Istnieje wiele różnych rodzajów zabawek erotycznych, które można wykorzystać w sypialni. Prawdopodobnie okaże się, że te zabawki dają zabawy w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy