Przegląd sprawdzonych rozwiązań dla niepełnosprawnych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaburzenia funkcji poznawczych są częstym problemem osób niepełnosprawnych, ale istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc im w bardziej samodzielnym życiu i poprawić jego jakość. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów sprawdzonych rozwiązań:

Wózki inwalidzkie

Wózek inwalidzki jest najbardziej powszechnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z poruszaniem się, ale istnieją także inne opcje, które mogą pomóc osobom mającym trudności z chodzeniem. Na przykład, niektóre osoby korzystają z kul przez krótki czas lub używają kul przedramionowych jako podparcia podczas stania. Osoby z porażeniem kończyn dolnych mogą korzystać z protez kończyn lub urządzeń wspomagających chodzenie, takich jak egzoszkielet.

Pomoce komunikacyjne

Osoby głuche lub niedosłyszące często komunikują się z innymi za pomocą języka migowego, ale mogą też korzystać z urządzeń generujących mowę (SGD) lub komputerów, aby komunikować się za pomocą tekstu lub poczty elektronicznej. Osoby mające trudności z mówieniem mogą stosować metody alternatywne, takie jak czytanie z ruchu warg, zapisywanie tego, co chcą powiedzieć na papierze lub używanie obrazków zamiast słów.

Oprogramowanie

Innym rozwiązaniem jest oprogramowanie wspomagające (ang. assistive software, AS). Oprogramowanie wspomagające to programy komputerowe, które pomagają osobom niepełnosprawnym w wykonywaniu zadań, które normalnie byłyby w stanie wykonać bez pomocy. Przykładem są czytniki ekranu (oprogramowanie zamieniające tekst na mowę) i lupy (oprogramowanie powiększające tekst na ekranie komputera).

Osoby zainteresowane zakupem takich rozwiązań, jak te wymienione powyżej, mogą z powodzeniem przyjrzeć się asortymentowi znajdującemu się na witrynie sklepu http://sklep.altix.pl/pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowe akcesoria dla dziecka w jakie powinien się zaopatrzyć każdy początkujący rodzic
Podstawowe akcesoria dla dziecka w jakie powinien się zaopatrzyć każdy początkujący rodzic
Dzieci są najważniejsze dla każdego rodzica, ale ich wychowanie nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla osób początkujących, zajmujących się swoją […]
Dlaczego warto od najmłodszych lat uczyć dziecko języków obcych?
Dlaczego warto od najmłodszych lat uczyć dziecko języków obcych?
W dobie globalizacji znajomość języków stała się jedną z najważniejszych umiejętności na rynku pracy. Obecnie nie wystarczy jedynie dogłębna znajomość […]
Czym jest inteligentny dom i jak system powinien posiadać?
Czym jest inteligentny dom i jak system powinien posiadać?
Nasz dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się w pełni komfortowo. Z tego powodu wielu z nas inwestuje w […]
Ostatnie wpisy
Polecamy