Po czym rozpoznać prawdziwe kakao?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niewiele osób wie jak rozpoznać prawdziwe kakao w proszku. Nie jest tak łatwo odróżnić prawdziwe kakao od fałszywego, ale są pewne rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę.

Kakao jest wytwarzane z ziaren lub nasion kakaowca, które rosną na drzewie. Ziarna są fermentowane i suszone, a następnie prażone i mielone na drobny proszek – to jest właśnie kakao w proszku, które wszyscy znamy i kochamy. Jeśli zamierzasz zapłacić najwyższą cenę za tabliczkę czekolady, najlepiej upewnij się, że kakao w proszku użyte do jej produkcji również jest najwyższej jakości.

Oto kilka wskazówek, jak rozpoznać prawdziwe kakao:

Prawdziwe kakao występuje w różnych postaciach

Proszku i nibs czyli zmiażdżonych ziaren. Największa różnica między tymi dwoma formami polega na tym, że stalówki są dłużej palone niż proszek, co pozwala uzyskać bardziej intensywne nuty smakowe, takie jak kawa czy likier czekoladowy.

Szukaj organicznego znaczka na swojej tubce kakao.

Prawdziwi producenci czekolady bardzo dbają o swoje składniki, więc jeśli zamierzają zawracać sobie głowę wydawaniem pieniędzy na organiczne składniki, oznacza to, że robią coś dobrze. Prawdziwe kakao jest również bardziej gęste i mniej słodkie niż to sztuczne, więc nie jest tak łatwe w obróbce.

Powąchaj kakao

Prawdziwe kakao ma ostry zapach, który trudno pomylić z czymkolwiek innym. Jeśli pachnie jak coś sztucznego, to prawdopodobnie nie jest prawdziwym kakao.

Jeżeli chcesz mieć pewność i spróbować prawdziwego kakao wtedy najlepiej odwiedzić stronę https://pluskakao.pl/, która oferuje kakao w czystej postaci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Do czego pasuje zegarek na bransolecie?
Do czego pasuje zegarek na bransolecie?
Są takie elementy stylizacji, które nigdy nie wychodzą z mody. Należą do nich z pewnością różnego rodzaju dodatki galanteryjne, biżuteria […]
Jakie zalety ma firmowy wirtualny adres?
Jakie zalety ma firmowy wirtualny adres?
Osoby zakładające nową firmę muszą posiadać jakiś adres do rejestracji oraz korespondencji. Początki bywają trudne, bo wielu młodych przedsiębiorców nie […]
Czym charakteryzują się płytki wielkoformatowe od zwykłych?
Czym charakteryzują się płytki wielkoformatowe od zwykłych?
Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że płytki wielkoformatowe nie są takie same jak zwykłe. Czym jednak charakteryzują się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy