Po czym rozpoznać prawdziwe kakao?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niewiele osób wie jak rozpoznać prawdziwe kakao w proszku. Nie jest tak łatwo odróżnić prawdziwe kakao od fałszywego, ale są pewne rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę.

Kakao jest wytwarzane z ziaren lub nasion kakaowca, które rosną na drzewie. Ziarna są fermentowane i suszone, a następnie prażone i mielone na drobny proszek – to jest właśnie kakao w proszku, które wszyscy znamy i kochamy. Jeśli zamierzasz zapłacić najwyższą cenę za tabliczkę czekolady, najlepiej upewnij się, że kakao w proszku użyte do jej produkcji również jest najwyższej jakości.

Oto kilka wskazówek, jak rozpoznać prawdziwe kakao:

Prawdziwe kakao występuje w różnych postaciach

Proszku i nibs czyli zmiażdżonych ziaren. Największa różnica między tymi dwoma formami polega na tym, że stalówki są dłużej palone niż proszek, co pozwala uzyskać bardziej intensywne nuty smakowe, takie jak kawa czy likier czekoladowy.

Szukaj organicznego znaczka na swojej tubce kakao.

Prawdziwi producenci czekolady bardzo dbają o swoje składniki, więc jeśli zamierzają zawracać sobie głowę wydawaniem pieniędzy na organiczne składniki, oznacza to, że robią coś dobrze. Prawdziwe kakao jest również bardziej gęste i mniej słodkie niż to sztuczne, więc nie jest tak łatwe w obróbce.

Powąchaj kakao

Prawdziwe kakao ma ostry zapach, który trudno pomylić z czymkolwiek innym. Jeśli pachnie jak coś sztucznego, to prawdopodobnie nie jest prawdziwym kakao.

Jeżeli chcesz mieć pewność i spróbować prawdziwego kakao wtedy najlepiej odwiedzić stronę https://pluskakao.pl/, która oferuje kakao w czystej postaci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne zasłony i różne sposoby ich wieszania
Nowoczesne zasłony i różne sposoby ich wieszania
Współczesne budownictwo opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach, dlatego w większości nowych domów znajdują się naprawdę duże okna, dzięki którym do […]
Pozwolenie na chodzenie z wykrywaczem metalu – co trzeba wiedzieć?
Pozwolenie na chodzenie z wykrywaczem metalu – co trzeba wiedzieć?
Każdemu z pewnością marzy się odnalezienie w ziemi skarbu, a przy okazji poznanie historii znalezionego przedmiotu. Do tego celu świetnie […]
Z jakich materiałów wybrać piżamę?
Z jakich materiałów wybrać piżamę?
Zdrowy sen to podstawa. To, w jakim stopniu odpoczywamy nocą, ma wpływ na naszą efektywność oraz wytrzymałość za dnia. Pierwszym […]
Ostatnie wpisy
Polecamy