Jak wybierać dodatki na lata?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Umiejętność dobierania akcesoriów pomaga wyglądać zawsze stylowo i elegancko. Czasami jednak znalezienie produktów wysokiej jakości okazuje się bardzo trudnym zadaniem, bo nie zawsze jakość idzie w parze z ceną. Na co zwrócić uwagę kupując akcesoria? Poniżej kilka wskazówek.

Materiał wykonania

Niezależnie od tego czy chcemy kupić torebkę, buty czy pasek, warto jest zaopatrywać się w produkty wykonane z wysokiej jakości skóry. Dodatki z materiałów syntetycznych mogą wyglądać ładnie, lecz ich żywotność raczej będzie krótka. Skórzane portfele będą droższe, niż te z plastiku, za to ich zakup zwróci się nam w postaci wielu lat użytkowania.

Poza tym, dobrej jakości portfel damski czy męski to także doskonały upominek. Pamiętajmy, że to jak dana rzecz wygląda po latach zależy również od sposobu obróbki surowca oraz jego zaimpregnowania. Dobrze się starzeje skóra nubukowa oraz zamsz, nieco gorzej wyroby ze skóry licowej bądź lakierowanej.

Sprawdź szwy i miejsca klejenia

Przy oglądaniu towaru dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na to, jak wyglądają szwy na produkcie. Jeżeli widać, że dany przedmiot jest dobrze wykończony, szwy są mocne i nie ma na nich śladów prucia, oznacza to, że wybrana rzecz będzie nam długo służyć. Przy zakupie obuwia czy torebki dobrze jest również upewnić się, czy są one dobrze sklejone. Stąd też należy dokładnie obejrzeć miejsca łączenia materiału, szukając usterek. Jeżeli coś ma nam posłużyć na długi czas, musi być odpowiednio wykonane.

Sprzączki, klamerki i zapięcia

Ostatnim elementem, który należy wziąć pod uwagę są różnego rodzaju zapięcia oraz elementy dekoracyjne. Części wykonane z plastiku mogą być niezbyt wytrzymałe. Metalowe elementy powinny być również wykonane z wystarczająco grubego metalu. Warto zatem zrewidować wybrany produkt również pod kątem wytrzymałości takich detali. Czy karabińczyk utrzyma wyładowaną różnymi przedmiotami torebkę? Jeżeli mamy wątpliwości, lepiej zrezygnować z zakupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria do długopisów i piór
Akcesoria do długopisów i piór
Mając w swojej kolekcji piękne pióro lub efektowny długopis renomowanej marki, zależy nam na tym, by utrzymać komfort pisania tymi […]
Jak skutecznie pozbyć się bakterii z różnych przedmiotów?
Jak skutecznie pozbyć się bakterii z różnych przedmiotów?
Dla wielu osób dezynfekcja oznacza walkę z bakteriami i wirusami, prowadzoną przy użyciu środków chemicznych. Oczywiście jest to prawda, istnieje […]
Domowe przedłużanie rzęs
Domowe przedłużanie rzęs
Atrakcyjnie podkreślone oczy są niezwykle istotnym elementem makijażu twarzy. Najszybszym sposobem na stworzenie ich pięknej oprawy jest przedłużenie naturalnych rzęs. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy