Zabawki dla przedszkolaka

Kwestia dopasowania zabawek do wieku dziecka stanowi nie lada wyzwanie. Każdy chce by dane przedmioty jak najbardziej spodobały się maluchowi i pomagały mu poznawać świat. Jednocześnie wraz z upływającym czasem najmłodsi stają się coraz bardziej wymagający. Co będzie odpowiednie dla przedszkolaka? 

Przedmioty ze świata dorosłych 

W tym wieku malce zaczynają się wzorować na dorosłych i chcą posmakować ich świata. Z tego względu warto sięgnąć po zabawki, które nawiązują właśnie do takich realiów, oczywiście pamiętając o tym by były bezpieczne i dopasowane dla najmłodszych. W przypadku chłopców nieodmiennie sprawdzają się samochody zabawki czy zestawy dla małych majsterkowiczów. Dziewczynki bardzo chętnie bawią się z kolei lalkami imitującymi bobasy czy też zabawkowymi kuchniami. Wybór w tych kategoriach jest naprawdę duży, a tego typu rozrywka pomału wdraża również maluchy w to co czeka je kiedyś. 

Rozwój zdolności manualnych

U dzieci niezwykle ważny jest prawidłowy rozwój pod względem motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. W kontekście przedszkolaków wybór w obrębie zabawek tego typu będzie już znacznie większy niż w pierwszych latach życia. Wciąż doskonałym prezentem będą jednak klocki – można przy tym sięgać po coraz bardziej zaawansowane zestawy. Ten prosty z pozoru gadżet wspiera rozwój malucha na wielu płaszczyznach, od sprawnej pracy rączek, przez postępowanie funkcji poznawczych, po myślenie przyczynowo-skutkowe.

Dobrym pomysłem są także rowerki dla dzieci, które pozwolą wzmocnić ciało i poprawić koordynację. W tym wieku należy jednak wciąż nadzorować tego typu aktywność, gdyż najmłodsi mogą skupić się na samej czynności w takim stopniu, iż nie zauważają ewentualnego zagrożenia w postaci samochodu czy przeszkód. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =