Jak radzić sobie z uzależnieniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest uzależnienie?

Uzależnienie jest chorobą, która wpływa na mózg i utrzymuje ludzi z możliwości kontrolowania ich kompulsywnych zachowań.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z uzależnieniem. Niektórzy ludzie decydują się na zimny indyk, podczas gdy inni próbują odzwyczaić się od wybranego przez siebie narkotyku. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z uzależnieniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy doradcy ds. uzależnień lub ośrodka leczenia. Osoba ta może pomóc Ci wymyślić plan, który będzie dla Ciebie najlepszy, więc będziesz w stanie pokonać swoją zależność od narkotyków i alkoholu raz na zawsze.

Doradcy ds. uzależnień zazwyczaj oferują kilka rodzajów planów leczenia, w tym odwyki mieszkaniowe, programy ambulatoryjne i programy 12-step. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, najważniejsze jest to, że działa dla Ciebie osobiście i że pomaga osiągnąć cel, jakim jest ponowne wytrzeźwienie.

Wiele sposobów

Jeśli chcesz przestać używać narkotyków lub alkoholu, ale nie wiesz, gdzie się zwrócić lub jak zacząć, oto kilka kroków, które mogą pomóc:

– Uzyskaj wsparcie od przyjaciół i członków rodziny, którzy chcą dla Ciebie jak najlepiej. Mogą oni również dodać Ci otuchy, gdy czasy stają się trudne na drodze do trzeźwości.

– Jeśli to możliwe, staraj się unikać wychodzenia z przyjaciółmi, którzy używają narkotyków lub nadmiernie piją – to tylko utrudni ci nieuczestniczenie w tych czynnościach, jeśli są one łatwo dostępne na spotkaniach towarzyskich od czasu do czasu.

Jeśli szukasz pomocy specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę: https://psychologiczna-terapia.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria ułatwiające biurową pracę w domu
Akcesoria ułatwiające biurową pracę w domu
Na to, czy wykonywana przez nas praca jest efektywna, wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest posiadanie przestrzeni, która zwiększa […]
Czym wyróżniają się soki tłoczone?
Czym wyróżniają się soki tłoczone?
W diecie każdego człowieka istotną rolę powinny odgrywać soki, ponieważ dostarczają one organizmowi wiele cennych składników odżywczych potrzebnych do jego […]
Z czego wykonane są znaki drogowe?
Z czego wykonane są znaki drogowe?
Oznakowanie pionowe dróg ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom uczestniczącym w ruchu drogowym oraz pieszym. Kształt i ikonografia tarczy znaków […]
Ostatnie wpisy
Polecamy