Jak radzić sobie z uzależnieniem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest uzależnienie?

Uzależnienie jest chorobą, która wpływa na mózg i utrzymuje ludzi z możliwości kontrolowania ich kompulsywnych zachowań.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z uzależnieniem. Niektórzy ludzie decydują się na zimny indyk, podczas gdy inni próbują odzwyczaić się od wybranego przez siebie narkotyku. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z uzależnieniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy doradcy ds. uzależnień lub ośrodka leczenia. Osoba ta może pomóc Ci wymyślić plan, który będzie dla Ciebie najlepszy, więc będziesz w stanie pokonać swoją zależność od narkotyków i alkoholu raz na zawsze.

Doradcy ds. uzależnień zazwyczaj oferują kilka rodzajów planów leczenia, w tym odwyki mieszkaniowe, programy ambulatoryjne i programy 12-step. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, najważniejsze jest to, że działa dla Ciebie osobiście i że pomaga osiągnąć cel, jakim jest ponowne wytrzeźwienie.

Wiele sposobów

Jeśli chcesz przestać używać narkotyków lub alkoholu, ale nie wiesz, gdzie się zwrócić lub jak zacząć, oto kilka kroków, które mogą pomóc:

– Uzyskaj wsparcie od przyjaciół i członków rodziny, którzy chcą dla Ciebie jak najlepiej. Mogą oni również dodać Ci otuchy, gdy czasy stają się trudne na drodze do trzeźwości.

– Jeśli to możliwe, staraj się unikać wychodzenia z przyjaciółmi, którzy używają narkotyków lub nadmiernie piją – to tylko utrudni ci nieuczestniczenie w tych czynnościach, jeśli są one łatwo dostępne na spotkaniach towarzyskich od czasu do czasu.

Jeśli szukasz pomocy specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę: https://psychologiczna-terapia.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Meble drewniane – jakie są ich zalety?
Meble drewniane – jakie są ich zalety?
Meble drewniane – ponadczasowy materiał, który zawsze dobrze wygląda i tworzy komfortową atmosferę. Meble drewniane to prawdziwy skarb naszej planety, […]
Domowe przedłużanie rzęs
Domowe przedłużanie rzęs
Atrakcyjnie podkreślone oczy są niezwykle istotnym elementem makijażu twarzy. Najszybszym sposobem na stworzenie ich pięknej oprawy jest przedłużenie naturalnych rzęs. […]
Jak zaplanować wieczór panieński?
Jak zaplanować wieczór panieński?
Wieczór panieński to wydarzenie szczególnie celebrowane przez przyszłe panny młode. Warto postarać się o jego odpowiednią organizację i zadbać o […]
Ostatnie wpisy
Polecamy