Spośród jakich typów biustonoszy, wybrać odpowiedni model do naszych oczekiwań?

Biustonosze to jedna z tych rzeczy, które nosimy przez cały czas, ale z wielu powodów ich zakup nie zawsze jest łatwy. Nie zawsze wiemy czego szukać i co będzie odpowiednie dla naszego ciała. Tym bardziej, jeśli chodzi o style. Istnieje wiele rodzajów biustonoszy, a to, jakiego poszukujemy, zazwyczaj zależy od stroju, który mamy na sobie.

Istnieją cztery główne rodzaje biustonoszy, które należy rozważyć

Pełna miseczka 

Ten typ biustonosza zakrywa większą część piersi i zapewnia maksymalne podtrzymanie. Biustonosze o pełnych miseczkach są najlepsze dla większych lub obwisłych piersi, ponieważ utrzymują je na miejscu i zapobiegają ich opadaniu z czasem.

Balkonetka (lub półka)

Ten model biustonosza okala ciało i zachodzi na piersi, a miseczki są ułożone poziomo na szczycie biustu. Biustonosze balkonetki są zwykle bardziej odsłaniające niż biustonosze z pełną miseczką, oferując mniejszy stopień zakrycia i wyraźny kształt dla mniejszych piersi. Można je także nosić do nisko wyciętych topów.

Plunge

Biustonosz typu plunge ma miseczki nisko wycięte z przodu, aby zapewnić maksymalny dekolt bez konieczności rezygnacji z podtrzymania. Biustonosze typu plunge są dostępne w wielu różnych stylach, od balkonetek po usztywniane i kabriolety.

Multiway/strapless

Biustonosze typu multiway lub strapless można nosić do różnych dekoltów, a nawet do strojów bez ramiączek, dzięki odpinanym ramiączkom, które umożliwiają tworzenie różnych stylów i kształtów.

W razie wystąpienia problemu z wyborem, zawsze możemy uzyskać pomoc w różnych dedykowanych punktach na rynku, jak np. na stronie https://www.ellecode.pl/, gdzie możemy zapoznać się z wszechstronnym wyborem modeli biustonoszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + piętnaście =