Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze serwisu rowerowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Faktem jest, że większość z nas nie ma czasu na zapewnienie swoim rowerom odpowiedniej konserwacji. Dlatego też warto rozważyć oddanie roweru do profesjonalnego serwisu.

Jeśli chcesz oddać swój rower do serwisu, oto kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę i czego się spodziewać, gdy oddasz go do serwisu:

Sprawdź ich referencje

Po pierwsze – sprawdź, czy jest to legalny serwis, a nie przypadkowa osoba z narzędziami i miejscem do pracy przy rowerach. Możesz zapytać na lokalnych forach lub grupach na Facebooku, czy ktoś miał z nimi wcześniej jakieś doświadczenia. Jeśli to możliwe, sprawdź też, jak długo działają w branży – jest to szczególnie ważne, jeśli masz stary rower, który wymaga naprawy lub wymiany części, które nie są już łatwo dostępne. Pomocne jest, jeśli specjalizują się oni w obsłudze konkretnych marek lub typów rowerów (np. rowery górskie i szosowe).

Uzyskaj wcześniejszą wycenę

Może się to wydawać zdrowym rozsądkiem, ale upewnij się, że wiesz dokładnie, jaki rodzaj pracy trzeba wykonać, zanim oddasz swój cenny rower. W ten sposób nie będzie żadnych niespodzianek na koniec dnia lub tygodnia z ceną jaką będziesz musiał zapłacić za usługę. Choć może Cię kusić, aby wybrać najtańszą opcję, ważne jest, aby uzyskać co najmniej dwie oferty z różnych warsztatów rowerowych. Pozwoli to upewnić się, że otrzymasz uczciwą cenę za wykonaną pracę.

Sposób realizacji serwisu

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zadzwonić lub wysłać e-mail do warsztatu rowerowego i dowiedzieć się, czy mają miejsce w swoim harmonogramie. Dobrą opcją jest także poszukanie firmy, która oferuję mobilny serwis rowerowy Poznań jako jedno z większych miast z pewnością posiada na swoim terenie kilku przedstawicieli tego biznesu. Po otrzymaniu wyceny i ustaleniu daty, przed oddaniem roweru należy upewnić się, że serwis posiada wszystkie niezbędne części potrzebne do naprawy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać poprawny rozmiar opon i felg
Jak wybrać poprawny rozmiar opon i felg
Opony to podstawowy element decydujący o bezpieczeństwie na drodze. Zmieniając rozmiar opon, decydujemy o wielu czynnikach, jak na przykład o […]
Pościel z kory, flaneli czy bawełny?
Pościel z kory, flaneli czy bawełny?
Komfortowy sen i wypoczynek zapewni nie tylko wygodne łóżko, ale przede wszystkim odpowiednio dobrana pościel. Na rynku dostępnych jest wiele […]
Klimatyzacja w biurze – najważniejsze korzyści
Klimatyzacja w biurze – najważniejsze korzyści
Poprawa komfortu i wydajności pracy Jeszcze do niedawna klimatyzacja w biurze uznawana była za zbytek i przejaw luksusu. Obecnie stanowi […]
Ostatnie wpisy
Polecamy