Kurs na prawo jazdy – ile trwa i co obejmuje?

Prawo jazdy dziś właściwie dostępne jest dla każdej chętnej osoby. Co trzeba wiedzieć zanim się przystąpi do kursu zakończonego egzaminem? Sprawdź, czy wiesz jak wygląda kurs na prawo jazdy.

Kurs nauki jazdy w szkole

Jeżeli chcemy posiadać prawo jazdy kat B Poznań ma wiele szkół, podobnie zresztą jak inne duże miasta w Polsce. Wybór duży, co może prowadzić do problemu z decyzją. Można w takim wypadku dopytać znajomych lub rodzinę, wówczas sprawa stanie się łatwiejsza. Na kursie na prawo jazdy ważne są zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne, bo tak jest podzielony również egzamin państwowy.

Kursanci zaczynają od zajęć teoretycznych, które kończą egzaminem wewnętrznym. Następnie rozpoczynają jazdy autem, początkowo na terenie placu manewrowego swojej szkoły. Długość trwania kursu wynosi około 1,5 miesiąca, terminy te są dość ruchome, bo kursanci sami ustalają swoją dostępność w trakcie jazd szkoleniowych. Trzeba też pamiętać, że warunkiem rozpoczęcia kursu jest posiadanie badań lekarskich, zdjęcia i wyrobionego Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK).

A może szybki kurs?

Czasem zdarza się taka sytuacja, że prawo jazdy potrzebne jest w krótszym czasie. Osoba mająca taki cel nie stoi na straconej pozycji. Wiele szkół, jak choćby na przykład http://prymus-osk.pl/kurs-prawa-jazdy/szybki-kurs/ oferuje swoim kursantom taki przyśpieszony tryb. Cena nie jest znacząco inna, a cały proces przebiega znacznie szybciej. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem i cieszyć się zdobytym prawem jazdy szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 2 =