Czy okulary mogą zmienić naszą twarz?

Szacuje się, że około 60% dorosłych ludzi na świecie nosi okulary. Dawniej traktowano je jako konieczność, jednak dobrze dobrane okulary mogą pozytywnie wpływać na wygląd. Wystarczy poprosić osobę, która je nosi o ich zdjęcie. Różnica najczęściej jest bardzo widoczna. Są więc jednym z ulubionych dodatków wielu stylistów. Decydując się na ciekawy kolor i odpowiedni kształt oprawek, można nawet zmienić proporcje twarzy.

Efekt wyszczuplenia

Jeśli buzia jest zbyt okrągła, okulary w geometrycznych kształtach sprawią, że będzie wydawała się bardziej pociągła. Kobiety o kwadratowych rysach odniosą podobny efekt, wybierając oprawki w kształcie kocich oczu. Świetnie sprawdzą się też cieniowane, bardziej okrągłe ramki, które złagodzą mocną fizjonomię. Najlepiej wybrać się do dobrego optyka, na przykład tego, który jest dostępny pod adresem: https://blochoptyk.pl/ i przymierzyć kilka par. Różnica w wyglądzie z pewnością zaskoczy.

Optyczne skracanie

Zarówno Panie, jak i Panowie, którzy mają bardzo pociągłą buzię, nie powinni wybierać oprawek, które są wąskie. Twarz będzie wydawała się nienaturalna. Lepiej więc zdecydować się na większe, prostokątne lub owalne szkła. Niektóre kobiety mają bardzo drobne buzie. W takiej sytuacji zbyt duże oprawki będą potęgowały ten efekt. Pasować im będą za to delikatne, cienkie ramki oraz szkła w regularnych kształtach, na przykład kwadratowe lub okrągłe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − pięć =