Dlaczego nie możesz usnąć? Bezsenność wyjaśniona

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz spać lepiej, istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na Twój sen. Na przykład, łóżko i poduszka mogą mieć wpływ na to, jak dobrze śpisz. Hałas, światło i temperatura również mogą wpływać na to, ile spokojnego snu uzyskasz w nocy. Istnieje jednak wiele sposobów na poprawienie higieny snu, aby zapewnić sobie lepszy wypoczynek.

Porady zapewniające lepszy sen

  • Stwórz rutynę na czas snu. Jest to schemat czynności, który pomaga przygotować ciało do snu. Może on obejmować wzięcie gorącej kąpieli lub prysznica, czytanie książki lub słuchanie muzyki. Kluczem jest przestrzeganie tej samej sekwencji każdego wieczoru, aby zakorzeniła się ona w Twoim umyśle i ciele.
  • Trzymaj urządzenia elektroniczne poza sypialnią. Światło z tych urządzeń może zakłócać rytm okołodobowy i powodować wzrost hormonów stresu przed snem. Jeśli to możliwe, wyłączaj wszystkie urządzenia elektroniczne co najmniej pół godziny przed pójściem do łóżka, aby nie zakłócały procesu zasypiania i pozostawania w stanie snu przez całą noc.
  • Utrzymuj chłodną i ciemną sypialnię podczas snu w ciągu dnia i wieczorem (jeśli to możliwe). Ekspozycja na jasne światło w tych godzinach może zakłócić produkcję melatoniny, która pomaga regulować Twój wewnętrzny zegar i sprzyja senności, gdy nadchodzi czas na sen.
  • Miej wygodne łóżko i piżamę. Jeśli chcesz mieć ładne szlafroki damskie – sklep bodyciao jest liderem na rynku, jeśli chodzi o ubrania do snu. Jakość materaca, prześcieradeł i poduszek może mieć wpływ na to, jak dobrze śpisz. Aby sprawdzić, czy Twój materac jest zbyt twardy czy miękki, połóż się na nim bez bielizny. Jeśli materac zapada się mocno pod twoim ciężarem, może nie zapewniać odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców i kręgosłupa. Powinieneś również zawsze nosić skarpetki do łóżka, ponieważ utrzymują one stopy w cieple podczas snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać biżuterię do rodzaju stylizacji?
Jak dobrać biżuterię do rodzaju stylizacji?
Każda z nas lubi ładnie wyglądać, nawet kiedy kieruje się poczuciem własnego stylu. Nasz wygląd to nie tylko ubiór, dlatego […]
Uroczystość na powietrzu – jak ją zorganizować?
Uroczystość na powietrzu – jak ją zorganizować?
Ostatnio bardzo modne stało się organizowanie imprez plenerowych. Uroczystości na świeżym powietrzu mają niewątpliwie swój urok i stwarzają wiele możliwości, […]
Spośród jakich typów biustonoszy, wybrać odpowiedni model do naszych oczekiwań?
Spośród jakich typów biustonoszy, wybrać odpowiedni model do naszych oczekiwań?
Biustonosze to jedna z tych rzeczy, które nosimy przez cały czas, ale z wielu powodów ich zakup nie zawsze jest […]
Ostatnie wpisy
Polecamy