Jak sprawić by nauka matematyki była ciekawsza?

Niewiele jest osób, które z rozrzewnieniem wspominają lata nauki w szkole, a tym bardziej zdobywanie wiedzy z zakresu matematyki. Wiele dzieci i młodzieży nie tylko ma problem z jej przyswajaniem, ale po prostu uważa, że lekcje są po prostu nudne. Takie nastawienie można jednak z łatwością zmienić za pomocą dodatkowych materiałów dydaktycznych, które nie tylko dopełnią program nauczania, ale być może nawet rozwiną w młodych ludziach prawdziwą pasję do przedmiotu.

Niekonwencjonalne metody nauczania dzieci i młodzieży

W pierwszych latach szkoły podstawowej, podczas tzw. edukacji wczesnoszkolnej, nauka matematyki może odbywać się w dużej mierze podczas rozmaitych gier i zabaw, wymagających od najmłodszych stosowania prostych działań, takich jak dodawanie, odejmowanie lub również dzielenie i mnożenie. W przypadku nieco starszych dzieci doskonale sprawdzą się różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, takie jak np. plansze lub gry, które nie tylko w prosty i przystępny sposób przekażą niezbędną wiedzę, ale również przykują uwagę uczniów nieco znudzonych klasycznym sposobem prowadzenia lekcji.

Innym ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie różnorodnych pomocy multimedialnych. Przykładem mogą być https://tesora.pl/pl/46-programy-multimedialne, które nie tylko w interesujący sposób zaprezentują młodzieży wiedzę, ale i zaciekawią swoją formą. Programy multimedialne wymagają korzystania z komputera, dlatego w przypadku najmłodszych, przyda się nie tylko pomoc nauczyciela w szkole, ale i rodziców w domu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − siedem =