Muszka czy krawat? Co wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy mężczyzna zdecyduje się w końcu na garnitur oraz koszulę, nadchodzi zawsze czas na dodatki. Ich właściwy dobór może jednak przysporzyć sporo trudności. Dylemat dotyczy zwłaszcza wyboru między krawatem a muszką, ponieważ wielu panów nie jest do końca pewnych, na jakie konkretnie okazje pasuje jeden, a na jakie drugi element. Pamiętajmy, że moda męska elegancka rządzi się swoimi prawami i wymaga dostosowania się do ściśle określonych zasad. 

Wiele zależy od okazji i indywidualnych upodobań

Wybór między krawatem a muchą powinien być dokonany z uwzględnieniem kilku czynników, w tym zwłaszcza okazji, rodzaju stroju, typu sylwetki i osobistych preferencji. Krawat jest znacznie bezpieczniejszym dodatkiem i pasuje w zasadzie do każdego modelu garnituru. Z kolei mucha jest elementem z jednej strony ekstrawaganckim, z drugiej zaś bardzo eleganckim. Dlatego nadaje się idealnie zarówno do odświętnego smokingu czy fraka, jak i klasycznego garnituru.

Jeśli chodzi o okazje, to krawat sprawdzi się przede wszystkim podczas uroczystości rodzinnych i okolicznościowych (wesela, chrzciny, pogrzeby itp.), a także sytuacji codziennych (np. praca w biurze, spotkanie biznesowe, randka czy wyjście do restauracji). Nie jest natomiast polecany na bardzo uroczyste okazje, czyli m.in. wieczorowe bale, bankiety, przyjęcia, premiery w operze lub filharmonii. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie mucha w kolorze czarnym, ewentualnie granatowym. Dodajmy jeszcze, że muszka męska to kiepski wybór, gdy mamy nadwagę. Wynika to z faktu, że dodatkowo optycznie poszerzy nam twarz. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są częste awarie wózków widłowych?
Jakie są częste awarie wózków widłowych?
Wózki widłowe to maszyny, które przystosowane są do pracy w trudnych warunkach, a także z ciężkimi materiałami. Dzięki swojej funkcjonalności […]
Elegancki manicure na każdą okazję
Elegancki manicure na każdą okazję
Elegancki manicure na każdą okazję można zrobić u kosmetyczki lub w domu. Jeśli robimy go w domu to musimy mieć […]
W jaki sposób możemy rozwiązać problemy z owadami w domu?
W jaki sposób możemy rozwiązać problemy z owadami w domu?
Wlatujące do domu owady są częstym problemem w czasie ciepłych miesięcy. Zakłócają one odpoczynek, powodują nieprzyjemne ukąszenia i mogą być […]
Ostatnie wpisy
Polecamy