Sleevowanie – na czym polega i dlaczego warto wykorzystać ten proces?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Etykiety termokurczliwe są stosowane w wielu branżach, ale szczególnie popularne są w przemyśle elektronicznym i motoryzacyjnym. Służą do oznaczania produktów ważnymi informacjami, takimi jak numery seryjne i kody partii, ale mogą być również wykorzystywane do umieszczania innych oznaczeń na produkcie lub opakowaniu.

Etykiety termokurczliwe są wykonane z cienkich folii z tworzywa sztucznego, które są pokryte materiałem klejącym. Etykiety te działają dzięki wykorzystaniu ciepła pochodzącego z narzędzia do aplikacji, takiego jak pistolet termiczny. Gdy etykieta się nagrzewa, kurczy się, co powoduje jej ścisłe dopasowanie do produktu lub opakowania. Wykorzystywana jest do tego metoda sleevowania, o której więcej możesz dowiedzieć się ze strony https://www.sleeveexpert.pl/, na której cały ten proces został dokładnie opisany.

Głównym powodem, dla którego tego typu etykiety są tak popularne jest to, że zapewniają profesjonalny wygląd bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów.

Dlaczego warto stosować sleevowanie produktów?

Sleevowanie jest metodą, która pozwala na umieszczenie na produktach etykiet termokurczliwych. Tego typu działanie niesie ze sobą wiele korzyści w tym:

  • Wodoodporność – dzięki temu nie musisz się martwić, że wycieki lub rozlane płyny uszkodzą Twoje produkty podczas transportu. Materiał poliolefinowy zastosowany w tych etykietach jest niezwykle mocny i trwały, więc wytrzyma rygory transportu.
  • Etykiety dostarczają dodatkowych informacji o produkcie (takich jak cena), które nie mogą być umieszczone na samym produkcie ze względu na ograniczenia rozmiaru lub brak miejsca. Sprawiają one, że Twoja marka wyróżnia się na tle konkurencji, oferując coś unikalnego.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przydatne akcesoria dla pasjonatów grillowania
Przydatne akcesoria dla pasjonatów grillowania
W okresie wiosenno-letnim bardzo wiele osób urządza imprezy z grillem w roli głównej. Sprzęt ten pozwala bowiem na szybkie przyrządzenie […]
W jaki sposób przygotować się do spływu kajakowego?
W jaki sposób przygotować się do spływu kajakowego?
Spływy kajakowe w naszym kraju cieszą się od dawna dużą popularnością. W ten sposób niektórzy spędzają urlop lub wakacje. Inni […]
Jak wybrać dobre buty na snowboard?
Jak wybrać dobre buty na snowboard?
Snowboard to sport zimowy cieszący się w naszym kraju coraz większą popularnością. Jeśli chcemy go bezpiecznie uprawiać, powinniśmy koniecznie zaopatrzyć […]
Ostatnie wpisy
Polecamy