Jakie systemy wykorzystuje chłodnictwo przemysłowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chłodnictwo przemysłowe to proces usuwania ciepła z przestrzeni. Osiąga się to poprzez zastosowanie czynnika chłodniczego będącego płynem pośrednim, który może być łatwo sprężany lub rozprężany i charakteryzuje go duży opór dla przepływu ciepła. Ciepło nie może przez niego przejść bez zmiany ciśnienia. Odbywa się to w celu zachowania żywności, leków i innych produktów w środowisku o kontrolowanej temperaturze.

Główne rodzaje chłodnictwa przemysłowego możesz znaleźć na stronie: https://clima-line.pl/oferta/chlodnictwo-przemyslowe/, są to:

Systemy wody lodowej

Wykorzystują one czynnik chłodniczy do chłodzenia wody w obiekcie, która jest następnie pompowana w całym systemie rurociągów budynku.

Instalacje chłodnicze chłodzone powietrzem

Wykorzystują one energię elektryczną do zasilania wentylatorów, które ciągną powietrze nad wężownicą chłodzącą, która została wypełniona zimną wodą lub płynem chłodniczym. Powstały kondensat jest zbierany w misce spustowej, dzięki czemu może być ponownie wprowadzony do systemu.

Agregaty skraplające chłodzone wodą

Są one podobne do agregatów chłodniczych chłodzonych powietrzem, ale jako medium chłodzące wykorzystują wodę zamiast powietrza. Dzięki temu są bardziej energooszczędne niż urządzenia chłodzone powietrzem, ponieważ nie wymagają zewnętrznego wentylatora lub sprężarki do wytworzenia efektu chłodzenia; po prostu polegają na naturalnych prądach konwekcyjnych w swoich systemach rurowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie akcesoria powinny się znajdować w nowoczesnym biurze?
Jakie akcesoria powinny się znajdować w nowoczesnym biurze?
Niemal każde przedsiębiorstwo posiada siedzibę, w której odbywają się spotkania z kontrahentami oraz załatwiane są formalności. Projektowanie biura bardzo często […]
Uzależnienie – skąd się bierze? Czy jest uleczalne?
Uzależnienie – skąd się bierze? Czy jest uleczalne?
Uzależnienie to przewlekła choroba charakteryzująca się kompulsywnym lub niekontrolowanym poszukiwaniem i używaniem narkotyków pomimo niekorzystnych konsekwencji. Uzależnienie jest złożoną chorobą […]
Jak mierzyć ciecz lub gaz?
Jak mierzyć ciecz lub gaz?
Aparat pomiarowy do cieczy i gazów to urządzenie służące do pomiaru ilości cieczy lub gazu. Jest ono niezbędne, aby zapewnić […]
Ostatnie wpisy
Polecamy