Sportowa odzież – z jakiego materiału?

Odzież sportowa najlepszej jakości wykonana jest z materiałów lekkich, przewiewnych, szybkoschnących, a zarazem wygodnych. Ważne jest, aby tkaniny nie uległy szybkiemu zniszczeniu, bowiem są to ubrania noszone niemalże codziennie, a ćwiczenia na siłowni to dużo większy wysiłek niż codzienna, zwykła aktywność. Warto wiedzieć, że tkaniny sportowe wytwarzane są ze sztucznych włókien, ponieważ naturalne materiały nie mają takich właściwości. 

Poliester – materiał najczęściej spotykany

Najwięcej odzieży sportowej produkowane jest z poliestru. Nie chłonie wody, więc jeśli osoba się spoci, to i tak nie odczuwa wilgoci, chłodu oraz nie jest to widoczne na ubraniach. Łatwo zastosować w nim różną kolorystykę, nie spiera się i nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. Zazwyczaj do poliestru dodawany jest elastan, co powoduje, że ubrania są wygodne i ładnie dopasowują się do ciała. Z tej tkaniny poleca się kupować topy sportowe, krótkie spodenki i koszulki. 

Odzież termoaktywna wykonana z polipropylenu

To kolejna bardzo popularna tkanina syntetyczna w świecie odzieży sportowej. Polipropylen jest lekki, a wilgoć dzięki konstrukcji tkaniny zostaje odprowadzana na zewnątrz, więc nawet podczas dużego wysiłku skóra pozostaje sucha. Z polipropylenu produkowane są legginsy do sportu, bluzy oraz bielizna, szczególnie ta termoaktywna. Do ubrań zrobionych z polipropylenu bardzo często dodawane są jony srebra, które mają działanie antybakteryjne, a w przypadku odzieży sportowej jest to bardzo użyteczna cecha. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + osiem =