Jakie naprawy wykonuje mechanik samochodowy?

Mechanicy samochodowi naprawiają wszystko, począwszy od wymiany oleju i tuningu, a skończywszy na pracach związanych z hamulcami i wymianą silnika. Mogą oni również wykonać niestandardowe modyfikacje samochodu, takie jak instalacja systemu podtlenku azotu lub turbodoładowanie silnika.

Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych napraw dokonywanych przez mechaników samochodowych:

Wymiana oleju

Jest to jedna z najczęstszych napraw, które każdy właściciel samochodu będzie musiał wykonać. Regularna wymiana oleju pomaga zapobiegać uszkodzeniom silnika i sprawia, że samochód działa sprawnie przez dłuższy czas.

Przeglądy

Przegląd obejmuje wymianę wszystkich głównych filtrów w silniku oraz sprawdzenie wszystkich innych części pod kątem zużycia. Przegląd może pomóc w zapobieganiu poważnym problemom na drodze, ale zazwyczaj nie jest potrzebny przed upływem 97 000 km.

Praca hamulców

Jeśli podczas hamowania słychać piszczące dźwięki lub hamulce wydają się miękkie, gdy się je naciska, prawdopodobnie nadszedł czas na nowe klocki hamulcowe lub wirniki (część, która się obraca). Możesz również potrzebować nowego płynu hamulcowego, jeśli hamulce wydają się gąbczaste, gdy naciskasz na nie przy niewielkim oporze pedału.

Pióra wycieraczek

Wycieraczki przedniej szyby są ważnym elementem bezpieczeństwa – zwłaszcza w złych warunkach pogodowych – więc nie należy ich ignorować.

Jeśli masz problem ze swoim samochodem, to auto serwis Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wiele warsztatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 4 =