Klimatyzacja w aucie – wszystko co musisz wiedzieć

Klimatyzacja jest jedną z najdroższych części w samochodzie do naprawy lub wymiany. Może to być również jedna z najtrudniejszych rzeczy do naprawienia. Jeśli klimatyzacja w Twoim samochodzie nie działa, przyczyną problemu może być dowolna liczba rzeczy. Istnieje firma, która zajmuje się nietypowymi naprawami samochodów, np. regeneracją konwerterów na stronie https://www.mvs.auto.pl/regeneracja-konwerterow.html.

Jak działa klimatyzacja?

Układ klimatyzacji wykorzystuje sprężarkę do pompowania czynnika chłodniczego przez system. Czynnik chłodniczy pochłania ciepło z wnętrza samochodu i zamienia je w zimne powietrze, które jest wydmuchiwane przez otwory wentylacyjne wokół deski rozdzielczej.

Czynnik chłodniczy

Jeśli klimatyzacja Twojego samochodu wydmuchuje gorące powietrze, może to być czas na nowy czynnik chłodniczy. Czynnik chłodniczy jest tym, co utrzymuje samochód w chłodzie i ciśnieniu, dzięki czemu klimatyzacja może dostarczać zimne powietrze. Bez czynnika chłodniczego system nie ma ciśnienia, a zatem nie ma mocy chłodzenia.

Nieszczelne uszczelki

Innym częstym problemem w samochodowych systemach klimatyzacji jest to, że woda przecieka do nich z powodu słabych uszczelek wokół węży lub innych części systemu. To sprawia, że są one bardzo podatne na korozję spowodowaną solą drogową i innymi zanieczyszczeniami pochodzącymi ze źródeł zewnętrznych, takimi jak brud i zanieczyszczenia pochodzące z warunków jazdy miejskiej. Jeśli zauważysz, że układ klimatyzacji w Twoim samochodzie wydmuchuje ciepłe powietrze nawet po niedawnym przeglądzie lub wymianie części, istnieje duża szansa, że gdzieś w środku nadal uwięziona jest woda, którą należy spuścić, aby układ mógł znów działać prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + 2 =