Firmy high-tech – czym się wyróżniają?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmy zajmujące się zaawansowanymi technologiami często mają bardzo specyficzny sposób pracy. Muszą zapewnić, że ich produkty są tak czyste, jak to tylko możliwe i często wykorzystują do tego celu systemy pomieszczeń czystych.

Systemy pomieszczeń czystych

Firmy high-tech są często kojarzone z czystymi pomieszczeniami. W rzeczywistości nierzadko posiadają one w swoich zakładach własne pomieszczenia czyste. Czyste pomieszczenie to zazwyczaj pokój lub komora, które są bardzo dokładnie kontrolowane pod kątem zanieczyszczenia pyłem i innymi cząstkami.

Typowe pomieszczenie sterylne jest wyposażone w system przepływu powietrza, który w sposób ciągły przepuszcza powietrze przez pomieszczenie, aby utrzymać jego świeżość, usunąć zanieczyszczenia i zapewnić dobre środowisko pracy dla osób pracujących wewnątrz.

Przepływ powietrza jest zazwyczaj zapewniony przez filtry HEPA, które odfiltrowują cząstki o wielkości nawet 0,3 mikrometra – oznacza to, że 99% wszystkich cząstek unoszących się w powietrzu, w tym bakterie i wirusy, jest usuwane.

Dlaczego potrzebujemy czystych pomieszczeń?

Clean room są wykorzystywane do produkcji mikroprocesorów, układów scalonych, płaskich monitorów i innych elementów elektronicznych. Produkty te są wytwarzane przy użyciu ultra drobnych procesów, które wymagają ścisłej kontroli środowiska. Ponadto pomieszczenia czyste zmniejszają ryzyko skażenia czynnikami chemicznymi lub biologicznymi, a tym samym chronią zdrowie pracowników pracujących w tych obiektach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak najprostszym sposobem zostać kucharzem i zarabiać na tym?
Jak najprostszym sposobem zostać kucharzem i zarabiać na tym?
Kochasz gotować i chciałbyś robić to profesjonalnie, ale nie wiesz czy uda Ci się na tym zarobić? To pytanie zadaje […]
Jakie są najczęściej używane formy transportu towarów?
Jakie są najczęściej używane formy transportu towarów?
Przewiezienie znacznej ilości towarów nie odbywa się dziś tradycyjnymi metodami, gdzie po prostu paczki ładowane są ręcznie do ciężarówek bądź […]
Jakiego drona kupić?
Jakiego drona kupić?
Drony cieszą się coraz większą popularnością. Bardzo często są wykorzystywane do celów rozrywkowych – latanie dronem prywatnym to świetna sprawa […]
Ostatnie wpisy
Polecamy