Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Dobranie odpowiednich oprawek wbrew pozorom jest bardzo istotne, jeśli chcemy w okularach prezentować się dobrze. Musimy potraktować je jako ozdobę, a nie każda ozdoba nadaje się do wszystkiego – podobnie jest z oprawkami i kształtem twarzy. Żeby przypadkowo nie pogorszyć naszego wyglądu, warto zainteresować się, jakie modele najlepiej sprawdzą się w naszym indywidualnym przypadku. Pozwoli to też nabrać pewności co do zakupu i ograniczyć bezproduktywny czas spędzony na przeglądaniu różnych ofert.

Twarz owalna i okrągła

Właściciele twarzy owalnej to szczęściarze. W ich przypadku sprawdzi się praktyczne wszystko, z lekką sugestią sięgania po ostrzejsze, prostokątne kształty, dla dodania sobie charakteru. Znowu jeśli chodzi o twarz okrągłą, to tutaj już zdecydowanie powinno się stawiać na kanciaste, markowe oprawki prostokątne lub oprawki rozszerzające się w górę, w kierunku skroni. Dzięki temu optycznie wydłużymy twarz i wyraźniej zarysujemy koci policzkowe, z czym ten typ urody miewa problemy.

Twarz kwadratowa i trójkątna

Właściciele twarzy w kształcie kwadratu naturalnie cechują się ostrymi zarysami. Żeby je zniwelować, warto sięgnąć po oprawki zaokrąglone, które dodatkowo wydłużą twarz. Dobrym wyborem mogą okazać się również okulary bez oprawek. W przypadku trójkątnej twarzy (w kształcie serca) również należy unikać ostrości, gdyż tę mamy już zapewnioną. Dlatego powinniśmy mierzyć w kształty owalne lub zaokrąglone, które załagodzą nasze rysy. W wyborze odpowiedniego designu może pomóc katalog https://opticdesign.pl/16-okulary-korekcyjne, gdzie znajdziemy wszystkie typu oprawek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × cztery =