Środki smarne do prowadnic liniowych — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Prowadnice liniowe można spotkać w wielu urządzeniach i maszynach. Do ich prawidłowego działania i długiej żywotności niezbędne jest regularne smarowanie. Zakup stosowanego w tym celu produktu nie powinien jednak być przypadkowy. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze środków smarnych do prowadnic liniowych.

Rodzaj prowadnic liniowych

Środki smarne w pierwszej kolejności powinny odpowiadać typowi prowadnic liniowych. W przypadku prowadnic tocznych można bez obaw sięgnąć po smary ze strony https://www.centralne-smarowanie.pl/smarowanie_prowadnic. Z kolei w maszynach z prowadnicami ślizgowymi lepiej sprawdzą się oleje. Pod uwagę należy oczywiście wziąć również materiał, z którego zostały wykonane prowadnice.

Warunki pracy prowadnic

Kolejną ważną kwestią przy wyborze środków smarnych powinny być warunki pracy prowadnic liniowych. Na pewno należy zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu stoi maszyna. Ponadto ważna jest kwestia obciążeń, jakim są poddawane prowadnice, a także rodzaj wykonywanej przez nie pracy. Nie bez znaczenia są też wibracje, zakres temperatur pracy, wibracje i inne parametry związane z eksploatacją prowadnic.

Właściwości produktów

Podczas zakupów koniecznie należy przyjrzeć się także właściwościom poszczególnych produktów. Smary z internetowego sklepu Vento świetnie radzą sobie nawet w wysokich temperaturach. Można liczyć też m.in. na odporność na wilgoć i doskonałą ochronę przed korozją. Ponadto środki smarne mogą różnić się od siebie pod względem np. przyczepności, antystatyczności czy też stabilności mechanicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + piętnaście =