Roadtrip na motorze – jak się do tego przygotować?

Wybierając się w dłuższą, nawet kilkudniową trasę, musimy pamiętać o paru ważnych rzeczach. Po pierwsze – musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo, czego dokonamy, zabierając motocykl na przegląd i wyposażając go w niezbędne części. Po drugie – wypadałoby, żeby w podróży było nam wygodnie. Jest to tym ważniejsze, im więcej czasu dziennie zamierzamy spędzić w siodle. Po trzecie – jeśli roadtrip, to nie powinniśmy zapominać o odpowiednim upiększeniu naszego pojazdu. Na rynku jest dostępnych wiele dodatków, które pozwolą nam zwrócić na siebie uwagę postronnych.

Zabawa i bezpieczeństwo

W trasie dobrze jest wiedzieć, z kim mamy do czynienia na drodze. Dobra orientacja w sytuacji wokół siebie to podstawa w jeżdżeniu motorem, więc warto sobie tę sprawę ułatwić. Lusterka motocyklowe są tutaj rzeczą niezbędną i podstawową, którą jednak też możemy dopasować do naszych potrzeb. Jeśli nasze aktualne lustra nie pozwalają nam na dobre rozeznanie wokół, to warto zastanowić się nad ich wymianą na inne, bardziej praktyczne.

Nie zapominajmy jednak o zabawie, bo właśnie dla niej wybieramy się w roadtrip naszą maszyną.  Żeby pokazać to wszem i wobec, albo żeby urozmaicić samemu sobie podróż, warto zainwestować w elementy ozdobne dla naszego motoru. Wybór mamy ogromny – od serpentyn, które możemy przypiąć w różnych miejscach, przez specjalnie rzeźbione części karoserii, na nakrętkach ozdobnych kończąc. Nasz regularny motocykl może w mgnieniu oka zmienić się w maszynę, za którą będą się oglądali wszyscy przechodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =