Jakie są metody wykorzystywane przez drukarki 3D do tworzenia obiektów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk 3D to proces, który addytywnie buduje obiekty 3D z pliku cyfrowego. Obiekt jest budowany warstwa po warstwie, aż do momentu, gdy jest kompletny.

Istnieje wiele różnych typów drukarek 3D, a technologia ta jest znana od ponad 30 lat. Ostatnio stała się bardziej popularna, ponieważ ceny spadły i stała się łatwiejsza w użyciu.

Najpopularniejsze typy drukarek 3D to:

Stereolitografia (SLA)

płynna żywica jest utwardzana przez światło UV, gdy jest ciągnięta przez kadź. Obiekt nabiera kształtu, gdy żywica zastyga. Metoda ta pozwala uzyskać bardzo drobne szczegóły i najlepiej sprawdza się w przypadku kształtów organicznych, a nie mechanicznych. Jeśli szukasz drukarki 3D z metodą druku SLA to warto sprawdzić stronę https://aemca.pl/110-drukarki-3d-w-technologii-sla-lfs.

Selektywne spiekanie laserowe (SLS)

Proszek z tworzywa sztucznego jest stapiany razem przez lasery, warstwa po warstwie, aby stworzyć obiekt. Metoda ta pozwala uzyskać części, które są wystarczająco wytrzymałe do testów funkcjonalnych, ale mogą nie nadawać się do produktów końcowych, ponieważ mogą być kruche lub słabe w niektórych obszarach ze względu na niespójności gęstości powstałe podczas procesu budowy (patrz poniżej).

Fused deposition modeling (FDM)

Plastikowy filament jest topiony i osadzany na łożu druku, gdzie stygnie i staje się wystarczająco twardy, aby można było go usunąć z podstawy, a następnie kontynuować z kolejną warstwą roztopionego plastiku, aż do momentu, gdy Twoja część będzie skończona. Proces ten jest powolny, ale może produkować wysokiej jakości części z drobnymi szczegółami, które są odpowiednie do testowania, a nawet niektórych zastosowań końcowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rolety – praktyczne rozwiązanie do domu i element aranżacji
Rolety – praktyczne rozwiązanie do domu i element aranżacji
Najpowszechniejszą dekoracja okienną, która ma chronić nas przed ostrymi promieniami słońca, wciąż są zasłony. Ten tekstylny dodatek nie zawsze pasuje […]
Co zrobić, żeby papierowa wersja naszej książki stała się faktem?
Co zrobić, żeby papierowa wersja naszej książki stała się faktem?
Wydanie swojej pierwszej książki w wersji papierowej to marzenie wielu początkujących twórców. Nie tylko pisarzy, fotografów i specjalistów z dziedzin […]
Jak można dokonać cesji leasingu samochodu?
Jak można dokonać cesji leasingu samochodu?
Leasing to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych form finansowania auta. Do jej głównych zalet zaliczamy brak konieczności jednorazowego wykładania ogromnych […]
Ostatnie wpisy
Polecamy