Dlaczego wilgoć jest niebezpieczna dla konstrukcji budynku?

Kiedy większość ludzi myśli o zagrożeniach związanych z wilgocią, myślą o pleśni rosnącej na ścianach i sufitach budynku. Pleśń jest z pewnością niebezpieczna, ponieważ może powodować problemy z oddychaniem, alergie i inne problemy zdrowotne. Jednak wilgoć może również powodować uszkodzenia struktury domu lub firmy.

Wilgoć może powodować następujące rodzaje uszkodzeń:

Ścieranie 

Woda będzie erodować z dala od powierzchni w czasie, jeśli nie jest odpowiednio uszczelniona lub zabezpieczona. Ten rodzaj uszkodzeń można zaobserwować w takich miejscach jak piwnice, gdzie woda przesiąka przez pęknięcia i przecieka do fundamentów domu. Z czasem ta erozja może spowodować dziury, które osłabiają ściany i podłogi, powodując ich kruszenie się pod tobą, gdy wchodzisz po schodach lub chodzisz po podłogach.

Rdza 

Rdza powstaje w wyniku reakcji metalu z tlenem i wodą w miarę upływu czasu. Chociaż rdza zwykle pojawia się w kolorze brązowym, może również pojawić się w kolorze czarnym, jeśli w wodzie znajdują się duże ilości tlenku żelaza. Ten rodzaj korozji powoduje, że bez odpowiedniej konserwacji lub ochrony przed wilgocią metal szybko się niszczy.

Pleśń i grzyby 

Pleśń rozwija się najlepiej w ciepłych, wilgotnych środowiskach o słabej wentylacji lub systemach wentylacyjnych, które nie działają prawidłowo z powodu zatkanych filtrów lub uszkodzonych kanałów powietrznych spowodowanych przez rozległe działania.

Jeśli chcesz ratować swój budynek, to osuszanie budynków Rybnik, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jedenaście =