Moduły rozszerzeń do bibinet

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

System bibinet służy do stałego nadzoru i kontroli pomieszczeń, a przy tym także do rejestracji czasu pracy i jest naszym autorskim produktem. Zadbaliśmy o jego dużą funkcjonalność, wyposażając kolejne kontrolery w dużą pamięć wewnętrzną, zdolną pomieścić aż 10 000 transponderów i 65 000 ostatnich zdarzeń. Przy pomocy naszego autorskiego oprogramowania do ewidencjonowania czasu pracy i kontroli dostępu udostępniliśmy nabywcom możliwość tworzenia dziesiątek rodzajów raportów. Moduły rozszerzeń do bibinet są przeznaczone do zwiększania możliwości systemu i warto je poznać z bliska.

W praktyce możliwości systemu bibinet są nieograniczone, gdyż poszczególne serwery można rozbudować bez przeszkód o nowe urządzenia, jak i wykorzystać dużą liczbę wyjść przekaźnikowych (PK) o sterowanie urządzeniami zewnętrznymi. Warto tu podkreślić np. możliwość sterowania zapadkami, ryglami, elektromagnesem czy kołowrotem.

Bibi-D50 – wyświetlacz czasu systemowego

W programie bibinet został wbudowany klient Network Time Protocol, który dba o spójność czasu rzeczywistego w ramach całej sieci bibinet. Dzięki temu w systemach zainstalowanych w kilku filiach jest identyczna godzina, co ma ogromne znaczenie w przypadku tego rodzaju produktu. Godzina nie jest jednak wyświetlana na czytnikach pozbawionych ekranów, wówczas doskonałym zakupem jest bibi-D50. Wyświetlacz podłącza się do jednego z kontrolerów pracującego w obrębie danej sieci przy pomocy standardowej magistrali bibiBUS RS485, aby użytkownicy wiedzieli o dokładnej godzinie rejestracji.

Moduły z dodatkowymi wejściami/wyjściami kontrolerów bibinet

Wśród modułów rozszerzeń największą popularnością cieszą się moduły dodatkowych wejść i wyjść kontrolerów systemu bibinet, które za pomocą dodatkowych portów zwiększają możliwości danego systemu. Do jednego kontrolera można podłączyć nawet 100 modułów dodatkowych. Poszczególne modele różnią się liczbą dodatkowych wejść i wyjść. Wszystkie podłącza się do kontrolera przy pomocy magistrali bibiBUS RS585.

Bibi-D51 i bibi-D52

Bibi-D51 zapewnia 3 dodatkowe wyjścia przekaźnikowe i 6 dodatkowych wejść, a bibi-D52 – 2 dodatkowe wyjścia przekaźnikowe i 8 wejść. Wejścia przekaźnikowe mogą odpowiadać za sterowanie ryglami, zaworami, kołowrotem czy bramką, co umożliwia tworzenie zautomatyzowanych instalacji, które wpływają zarówno na komfort użytkowania obiektu, jak i na jego bezpieczeństwo. Z kolei urządzeniami wejściowymi mogą być różnego rodzaju czujniki, np. otwarcia lub zamknięcia drzwi, przyciski czy czujki ruchu lub światła, a także styki monitorujące.

Bibi-D53 – moduł do dźwigów osobowych

Moduł D53 jest przeznaczony do pracy w zestawie z kontrolerem bibi-K28 do wind i zapewnia dodatkowe 8 wyjść przekaźnikowych do urządzeń zewnętrznych i 5 wejść sterujących. Moduł umożliwia sterowanie urządzeniami zewnętrznymi w obrębie windy, np. z zakresu automatyki. Programując urządzenie można przypisać transponder do konkretnego miejsca i uzyskać np. możliwość dojazdu danego pracownika wyłącznie na jedno piętro.

Bibi-D54 – moduł umożliwiający dołączenie do systemu czytników bezprzewodowych bibi-R54

Moduł bibi-D54 ma skonkretyzowany cel – umożliwić wdrożenie do systemu czytników bezprzewodowych bibi-R54 i współpracuje z kontrolerami serii 20. Moduł podłącza się standardowo przy pomocy magistrali bibiBUS. Charakterystyczną cechą tego modułu jest szyfrowanie AES128 i możliwość stworzenia magistrali komunikacyjnej o długości do 300 metrów z dopuszczeniem odgałęzień co 5 metrów.

Bibi-T30 – do czytników kart innych firm/producentów.

Standardowo w systemie bibinet można korzystać wyłącznie z czytników bibi, lecz moduł bibi-T30 umożliwia podłączenie także czytników kart firm trzecich. Można go użyć w zestawieniu z kamerami, np. do rozpoznawania tablic rejestracyjnych czy czujników.

Do stworzenia zaawansowanych instalacji warto wykorzystać dodatkowe moduły rozszerzeń bibinet. Wszystkie znajdują się w MicroMade i mają wysoką wydajność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uchwyt samochodowy na tablet – na co zwrócić uwagę?
Uchwyt samochodowy na tablet – na co zwrócić uwagę?
Kiedy masz uchwyt samochodowy na tablet, jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Nie możesz po prostu kupić dowolnego […]
Papier czy elektronika?
Papier czy elektronika?
Chociaż nowe technologie coraz bardziej wkraczają do codziennego życia, to w pewnych aspektach wielu z nas wciąż woli tradycyjne rozwiązania. […]
Dekoracyjne akcesoria do apartamentu
Dekoracyjne akcesoria do apartamentu
Urządzenie przestronnego wnętrza apartamentu warto dokładnie zaplanować. Przypadkowe umieszczenie dekoracji na dużej przestrzeni może bowiem przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy