Popularne ozdoby ścienne do każdego stylu kuchni

Jak niewielkim kosztem przeprowadzić kuchenną metamorfozę i sprawić, żeby wnętrze nabrało ciekawszego wyglądu, charakteru i niepowtarzalnego stylu? Sprawdź ciekawe pomysły na ozdoby ścienne do kuchni.

Kuchenna metamorfoza przy pomocy dekoracyjnych dodatków

Jednym z ciekawszych sposobów na zmianę wyglądu kuchni jest wprowadzenie do niej praktycznych dekoracji, o zupełnie innym niż dotąd wyrazie. Może to być np. atrakcyjna grafika do kuchni zrobiona w formie plakatu przyklejonego na ścianę, duży obraz zawieszony obok lodówki, albo seria małych plakatów z motywami kulinarnymi. Im bardziej taki ścienny dodatek odbiega od wyglądu dotychczasowej kuchni, tym większe jest prawdopodobieństwo, że nada temu pomieszczeniu zupełnie nowego wyrazu.

Wśród pomysłów chętnie podsuwanych przez projektantów wnętrz wymienić można np. oryginalne plakaty vintage nawiązujące do starodawnych gospodarstw wiejskich, pracy przy domowych wypiekach, czy klimatów rodem z domku myśliwskiego. Dużym zainteresowaniem cieszą się też plakaty nowoczesne, które świetnie wyglądają na ścianach kuchni wstępnie aranżowanych w stylu retro czy vintage. Pozorne wymieszanie stylistyki okazuje się często ciekawym kontrastem, który w kuchni zmienianej aranżacyjnie stawia zdecydowaną kropkę nad „i” tworząc we wnętrzu dużą metamorfozę. Ozdoby ścienne dobrze jest tutaj dobierać z głową, zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę. Różowa kuchnia niekoniecznie będzie dobrze wyglądać z różowymi plakatami na ścianie. Dużo lepiej jest w takich zestawieniach szukać inspirujących kontrastów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − czternaście =