Klocki hamulcowe – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klocki hamulcowe to podstawowy element układu hamulcowego Twojego samochodu. Wykonane są z różnych materiałów, z których każdy ma swoje właściwości, i mogą być wykonane do użytku w różnych warunkach.

Klocki hamulcowe są wykonane z różnych materiałów, z których każdy ma swoje właściwości. Najczęściej stosowanymi materiałami są:

Blacha stalowa tłoczona 

Są one najtańszym rodzajem klocków hamulcowych, ale są też najmniej skuteczne. Mają tendencję do szybkiego zużywania się, zwłaszcza jeśli jeździsz agresywnie po drogach lub regularnie używasz hamulców na nierównych nawierzchniach.

Mieszanka metaliczna 

Są one bardziej wytrzymałe niż tarcze ze stalową powłoką, ale nadal są mniej skuteczne niż inne rodzaje materiału, z którego wykonane są klocki hamulcowe. Mają jednak lepszą siłę hamowania niż tarcze stalowe.

Guma organiczna/syntetyczna 

Te klocki hamulcowe oferują doskonałą siłę hamowania i trwałość za rozsądną cenę. Są również ciche w porównaniu z innymi typami klocków hamulcowych (co jest dobrą wiadomością, jeśli mieszkasz w pobliżu lotniska!). Nie są jednak tak dobre w mokrych warunkach, jak niektóre inne typy klocków, ponieważ bardzo łatwo ulegają zamoczeniu – co znacznie zmniejsza ich skuteczność do czasu ponownego wyschnięcia (co może trwać nawet kilka godzin).

Jeśli potrzebujesz ich do swojego pojazdu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby zobaczyć oferty: https://www.fordczescibodo.pl/pl/c/Ford-Mondeo/279.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyświetlacze reklamowe – ceny
Wyświetlacze reklamowe – ceny
Wyświetlacz reklamowy jest jedną z bardziej atrakcyjnych form reklamy. Dzięki atrakcyjnej stylistyce oraz dużej objętości przyciąga wzrok przechodniów, a zarazem […]
Jak zadbać o roślinność w ogrodzie aby prezentowała się nienagannie?
Jak zadbać o roślinność w ogrodzie aby prezentowała się nienagannie?
Nawet bardzo naturalny, wręcz swobodny ogród w stylu angielskim wymaga porządkowania i odpowiedniej pielęgnacji. Musimy starać się zapanować nad roślinnością, […]
Czym wyróżnia się dobry fotelik samochodowy?
Czym wyróżnia się dobry fotelik samochodowy?
W trakcie podróży samochodem niemowlęta i małe dzieci są szczególnie narażone na obrażenia powstające w wyniku kolizji i wypadków. Warto […]
Ostatnie wpisy
Polecamy