Jak sprawić, aby dziecko czuło się komfortowo we własnym pokoju?

Pokój to ważna przestrzeń w życiu każdego malucha. Nie ważne czy jest duży, dzielony z rodzeństwem, urządzony według najnowszych trendów – jest to bezpieczna przystań, miejsce, w którym dziecko ma wszystkie zabawki, a także spędza w nim dużo czasu. Każdy rodzic dba w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo i to zawsze powinien być priorytet. Jednak gdy zadbamy już o odpowiednie farby, brak ostrych krawędzi, meble dostosowane do potrzeb i wieku pociechy, nadchodzi czas na dobranie dodatków i ozdób. To już nieco bardziej skomplikowane zadanie.

Najważniejsze jest dziecko

Warto zapytać malucha, co je najbardziej interesuje, wspólnie przejrzeć katalogi. To ważne sugestie, które pozwolą urządzić pokój według gustu małego lokatora. Obrazki w ramkach przedstawiające ulubionych bohaterów będą stanowiły estetyczną dekorację ścian, a w razie potrzeby będzie można wymienić je na inne, więc jest to ozdoba mogąca służyć przez dłuższy czas. Łóżka dziecięce można zasłać kolorową i miłą w dotyku narzutą. Znajdzie się też w nich miejsce dla ulubionych pluszaków oraz ozdobnych poduszek.

Pamiętajmy, aby zachować umiar – w końcu ta przestrzeń musi zachować balans między funkcjonalnością, a praktycznością. Wybierajmy materiały, które można bez problemu wyprać w pralce i starajmy się robić to regularnie. Figurki, prezenty od rodziny i znajomych, książki – wszystko to powinno znaleźć się na regałach, aby nie tworzyło wizualnego chaosu i łatwo było po nie sięgnąć. Zabawki warto trzymać w specjalnych, kolorowych skrzyniach, które nie tylko stanowią dekorację, ale też sprawiają, że wszystko jest pod ręką i łatwo można po to sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − osiem =