Co się składa na podstawowe zaopatrzenie medyczne?

Prowadzenie własnego gabinetu jest dużym wyzwaniem. Szczególnie problematyczna dla wielu lekarzy może okazać się logistyka i zaopatrzenie swojej praktyki w odpowiedni sprzęt medyczny. Zatem, co się składa na podstawowe wyposażenie modelowego gabinetu lekarza pierwszego kontaktu? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Sprzęt jednorazowy i środki dezynfekujące w praktyce lekarza pierwszego kontaktu

Część zaopatrzenia medycznego w gabinecie jest wyłącznie fakultatywna. Pewnego jego elementy są jednak niezbędne i ciężko wyobrazić sobie pracę bez ich dostępności we własnej praktyce. Tak więc bardzo trudne lub wręcz niemożliwe jest diagnozowanie i leczenie pacjentów bez patyczków laryngologicznych. Należy bowiem pamiętać, iż infekcję górnych dróg oddechowych są jednymi z najczęściej zgłaszanych problemów medycznych, a bezpośrednie badania gardła jest podczas każdej wizyty obligatoryjne.

Osobnym tematem jest mycie i dezynfekcja sprzętu wielorazowego wykorzystywanego w gabinecie. Jak łatwo się domyślić nie mogą do tego służyć środki powszechnie wykorzystywane w gospodarstwach domowych. Niezbędne jest bez wątpienia korzystanie ze specjalistycznych, aktywnych wobec bakterii, wirusów i grzybów preparatów renomowanych i uznanych przez towarzystwa medyczne preparatów. Ich przykładem może być na przykład ceniony przez wielu specjalistów środek Aerodesin 2000 – preparat alkoholowy przeznaczony do szybkiej dezynfekcji i manualnego czyszczenia sprzętu medycznego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =