W jaki sposób zabezpieczać końcówki włosów?

Podstawą prawidłowej pielęgnacji włosów powinno być nie tylko stosowanie odpowiednich odżywek i wykonywanie zabiegów regeneracyjnych, ale również zabezpieczenie włosów przed niekorzystnymi warunkami. W okresie jesienno-zimowym włosy narażone są na częste zmiany temperatur i niekorzystne warunki pogodowe, jednak równie groźne dla włosów mogą być uszkodzenia spowodowane kontaktem z kołnierzem płaszcza, kurtką lub szalikiem. Z tego powodu warto zadbać o zabezpieczenie włosów o tej porze roku, zwracając szczególną uwagę na ochronę, narażonych na uszkodzenia końcówek.

Korzyści stosowania olejków pielęgnacyjnych

Jesienno-zimową pielęgnację, warto rozpocząć wykorzystując olejki na włosy, których głównym zadaniem ochrona końcówek przed łamaniem i rozdwajaniem. Dodatkową zaletą stosowania takich preparatów jest nadanie włosom zdrowego wyglądu mimo niekorzystnych warunków zewnętrznych. Prawidłowa pielęgnacja ułatwi również rozczesywanie włosów i zapobiegnie ich puszeniu, szczególnie gdy na co dzień konieczne jest używanie czapki, która niekorzystnie wpływa na fryzurę. Wybór odpowiedniego preparatu zależy w dużej mierze od rodzaju włosów oraz indywidualnych preferencji, dlatego najlepszą metodą doboru jest samodzielne przetestowanie różnych olejków i wybranie tego, spełniającego najlepiej swoje zadanie. 

Olejki pielęgnacyjne można łączyć ze sobą, stosując kilka rodzajów zamiennie ze sobą, lub nakładając jeden po drugim dla poprawienia efektu. Różne olejki mogą mieć odmienne działanie, dlatego stosowanie więcej niż jednego zapewni kompleksową ochronę i zdrowy wygląd włosów, niezależnie od warunków pogodowych i pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 1 =