Sukienki, które optycznie wydłużają nogi

Większość niewysokich pań, wybierając stylizację na co dzień lub na wielkie wyjście, chce optycznie wydłużyć nogi. Dzięki odpowiedniemu doborowi różnych elementów garderoby nawet niskie kobiety mogą ładnie wymodelować sylwetkę. Na jakie sukienki warto stawiać, aby dobrze wyglądać i wizualnie wydłużyć nogi?

Jakie sukienki wybierać?

Przygotowując kreację na wielkie wyjście, warto stawiać na sukienki balowe krótkie. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim modele przed kolano, te sięgające do połowy kolan mogą bowiem optycznie skracać nogi. U niskich pań dobrze prezentują się również modele z podwyższoną talią, która pozwala na wizualne wydłużenie sylwetki.

Kolejną propozycją dla niskich pań są krótkie sukienki z odcięciem pod biustem. Tego rodzaju modele zazwyczaj mają dosyć luźny krój, który nie opina bioder, co pozwala na zamaskowanie miejsca, gdzie zaczynają się nogi. Dzięki temu prostemu trickowi sylwetka zostaje optycznie wydłużona. Szykując stylizację nie można zapominać, że na ostateczny wygląd kreacji wpływają również buty. Aby wizualnie wydłużyć nogi warto postawić na wysokie szpilki w odcieniu nude, na przykład jasnego beżu czy pastelowego różu.

Czego należy unikać?

Niektóre modele sukienek nie będą dobrze wyglądać na osobie niskiej. Chcąc optycznie wydłużyć nogi, należy zrezygnować z sukienek kończących się w połowie łydki, gdyż optycznie skracają one sylwetkę. Niekorzystnie będą się prezentować też modele z odcięciem na wysokości bioder lub poniżej, w takich sukienkach figura wygląda nieproporcjonalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 8 =