Typy zamków do drzwi – który z nich zapewni pełne bezpieczeństwo domowników?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów zamków do drzwi, które można wykorzystać do ochrony swojego domu. Najlepszy z nich będzie zależeć od kilku czynników, w tym jak łatwo jest go używać, jak niezawodny jest, i na jaki rodzaj drzwi chcesz zainstalować podany zamek. Większość ludzi myśli, że deadbolts są najbardziej bezpieczną opcją, ponieważ mają śrubę, która przechodzi przez ramę drzwi i blokuje się w miejscu. Istnieją jednak inne rodzaje zamków drzwiowych, które mogą być również używane. Z częścią z nich można zapoznać się w punktach takich jak https://www.wano.pl/, gdzie można otrzymać fachową pomoc.

Oto niektóre z różnych rodzajów dostępnych zamków:

Deadbolt

Ten typ zamka wykorzystuje deadbolt, który wsuwa się na miejsce, gdy zamek jest obracany z każdej strony. Deadbolt można zablokować, obracając go o 90 stopni w obu kierunkach, tak aby całkowicie zablokować otwór. Można je znaleźć zarówno dla drzwi, jak i okien w całym domu.

Klawiatura

Te rodzaje zamków używają klawiatury numerycznej zamiast klamki lub gałki, aby je otworzyć. Wystarczy wpisać kod, a następnie przekręcić gałkę, aby go odblokować. Klawiatury mogą być zainstalowane na każdym rodzaju drzwi, o ile nie są zbyt grube, aby sprzęt urządzenia mógł z nimi prawidłowo współpracować.

Biometryczne

Zamki biometryczne wykorzystują technologię rozpoznawania linii papilarnych, dzięki czemu nie musisz się martwić o noszenie kluczy.

Elektroniczne

Zamki elektroniczne zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo dzięki rozpoznawaniu odcisków palców lub kodów z klawiatury zamiast tradycyjnych kluczy. Zaletą jest to, że można je zaprogramować, aby umożliwić dostęp konkretnym osobom, takim jak członkowie rodziny lub goście domowi. Są one również łatwe w instalacji i programowaniu, ale nie są tak bezpieczne jak niektóre inne rodzaje systemów zamknięć, ponieważ nie mają fizycznej dziurki od klucza.

Magnetyczne

Zamki magnetyczne wykorzystują system kodów pinowych zamiast dziurki od klucza; dzięki temu idealnie nadają się do drzwi przesuwnych i innych miejsc, w których trudno jest zainstalować zamek z zapadką lub dźwignią. Jeśli jednak ktoś ma wystarczająco dużo czasu i wie, jak działają te systemy, nie zajmie mu dużo czasu wymyślenie sposobu ich obejścia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak organizować interesujące wydarzenia i spotkania w firmie?
Jak organizować interesujące wydarzenia i spotkania w firmie?
Nie samą pracą żyje człowiek. Czasami w ramach rozrywki, lub po to aby zwiększyć produktywność całego zespołu, trzeba oderwać się […]
Dlaczego okleina to jest idealna do odnawiania mebli?
Dlaczego okleina to jest idealna do odnawiania mebli?
W każdym domu można wykorzystać takie rozwiązania aranżacyjne, które będą w pełni satysfakcjonujące dla użytkowników. W sklepach polecane jest nie […]
Jak sprawić sobie biżuterię w wyjątkowym dla nas wydaniu?
Jak sprawić sobie biżuterię w wyjątkowym dla nas wydaniu?
Biżuteria to nieodłączny dodatek naszego stroju, zarówno codziennego, jak i tego wybieranego na wielkie wyjścia. Naszyjniki, kolczyki czy bransoletki nie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy