Typy zamków do drzwi – który z nich zapewni pełne bezpieczeństwo domowników?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów zamków do drzwi, które można wykorzystać do ochrony swojego domu. Najlepszy z nich będzie zależeć od kilku czynników, w tym jak łatwo jest go używać, jak niezawodny jest, i na jaki rodzaj drzwi chcesz zainstalować podany zamek. Większość ludzi myśli, że deadbolts są najbardziej bezpieczną opcją, ponieważ mają śrubę, która przechodzi przez ramę drzwi i blokuje się w miejscu. Istnieją jednak inne rodzaje zamków drzwiowych, które mogą być również używane. Z częścią z nich można zapoznać się w punktach takich jak https://www.wano.pl/, gdzie można otrzymać fachową pomoc.

Oto niektóre z różnych rodzajów dostępnych zamków:

Deadbolt

Ten typ zamka wykorzystuje deadbolt, który wsuwa się na miejsce, gdy zamek jest obracany z każdej strony. Deadbolt można zablokować, obracając go o 90 stopni w obu kierunkach, tak aby całkowicie zablokować otwór. Można je znaleźć zarówno dla drzwi, jak i okien w całym domu.

Klawiatura

Te rodzaje zamków używają klawiatury numerycznej zamiast klamki lub gałki, aby je otworzyć. Wystarczy wpisać kod, a następnie przekręcić gałkę, aby go odblokować. Klawiatury mogą być zainstalowane na każdym rodzaju drzwi, o ile nie są zbyt grube, aby sprzęt urządzenia mógł z nimi prawidłowo współpracować.

Biometryczne

Zamki biometryczne wykorzystują technologię rozpoznawania linii papilarnych, dzięki czemu nie musisz się martwić o noszenie kluczy.

Elektroniczne

Zamki elektroniczne zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo dzięki rozpoznawaniu odcisków palców lub kodów z klawiatury zamiast tradycyjnych kluczy. Zaletą jest to, że można je zaprogramować, aby umożliwić dostęp konkretnym osobom, takim jak członkowie rodziny lub goście domowi. Są one również łatwe w instalacji i programowaniu, ale nie są tak bezpieczne jak niektóre inne rodzaje systemów zamknięć, ponieważ nie mają fizycznej dziurki od klucza.

Magnetyczne

Zamki magnetyczne wykorzystują system kodów pinowych zamiast dziurki od klucza; dzięki temu idealnie nadają się do drzwi przesuwnych i innych miejsc, w których trudno jest zainstalować zamek z zapadką lub dźwignią. Jeśli jednak ktoś ma wystarczająco dużo czasu i wie, jak działają te systemy, nie zajmie mu dużo czasu wymyślenie sposobu ich obejścia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Spośród jakiego obuwia damskiego wybrać modne buty na zimę?
Spośród jakiego obuwia damskiego wybrać modne buty na zimę?
Nie od dziś wiadomo, że przedstawicielki płci pięknej kochają buty. Niemal każda z nich ma w swojej garderobie przynajmniej kilka […]
Jak nadać przesyłkę zagraniczną w przystępnej cenie?
Jak nadać przesyłkę zagraniczną w przystępnej cenie?
Wysyłki na terenie kraju stały się codziennością, ale coraz częściej klienci (zarówno indywidualni, jak i firmy) decydują się na wysyłki […]
Dlaczego nie możesz usnąć? Bezsenność wyjaśniona
Dlaczego nie możesz usnąć? Bezsenność wyjaśniona
Jeśli chcesz spać lepiej, istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na Twój sen. Na przykład, łóżko i poduszka mogą mieć […]
Ostatnie wpisy
Polecamy