Jak skutecznie chronić transportowaną dostawę towaru?

Dostawy towaru wymagają specjalnych środków ostrożności, ponieważ w większości przypadków są to cenne przesyłki. Warto wybierać sprawdzoną i doświadczoną firmę, która zajmuje się realizacją i zabezpieczeniem dostaw, gwarantując ubezpieczenie kupującemu. Dzięki temu ewentualne nieprawidłowości nie spadną na barki adresata przesyłki.

Plomby zatrzaskowe

Towary o wysokiej wartości warto zabezpieczać w specjalnych pojemnikach czy opakowaniach, stosując plomby zatrzaskowe, takie jak dostępne pod adresem https://www.andpol.poznan.pl/kategoria/plomby-zatrzaskowe. Te niepozorne plomby są wykonane z ocynkowanej stali, dlatego też stanowią poważne wyzwanie dla potencjalnego złodzieja. Skutecznie zabezpieczają przesyłki przed kradzieżą, a do tego są dowodem dla adresata, iż przesyłka dotarła do niego w nienaruszonym stanie, czyli dokładnie w takiej formie, w jakiej zapakował ją nadawca. Plomby nie są łatwe do przecięcia, wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu, a więc dla złodzieja ich otwieranie jest nieopłacalne.

Zabezpieczenie dokumentów

Podczas realizacji dostawy, istotne jest zabezpieczenie nie tylko samego towaru, ale również dotyczących przesyłki dokumentów. W tym celu przydaje się koperta bezpieczna B5, do której zmieszczą się ważne dokumenty w każdym formacie. Koperta taka wykonana jest z mocnej folii, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a do tego posiada wyjątkowo mocny klej. Adresat koperty może mieć pewność, że jest ona nienaruszona – jakakolwiek próba otwarcia koperty pozostawi bowiem wyraźne ślady – koperta ulegnie uszkodzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =